תושבי אי חג המולד שבאוסטרליה עמדו על צוק וצפו באימה בספינה שעליה עשרות מחפשי מקלט, נשטפת ומתרסקת על הסלעים התלולים. אנשי הצי האוסטרלי ניסו לסייע לפליטים, אבל בגלל תנאי מזג האוויר הקשים לא הצליחו להגיע לאומללים שנאבקו על חייהם במים.

טרם ידוע בדיוק כמה אנשים נפגעו באסון, אך על פי דיווחי אנשי הרפואה ישנם בין 40-50 קורבנות ו-36 פצועים נוספים.

הספינה יצאה מחופיה של אינדונזיה כשעל סיפונה היו בעיקר מחפשי מקלט מאירן ומעירק. עדי הראייה, שרבים מהם מיהרו לחוף אחרי ששמעו את הזעקות, התקשו לעכל את הזוועה. "ראינו אנשים נאבקים על חייהם בין הגלים, זועקים לעזרה, ניסינו לשלוח חבלים או גלגלי הצלה, כל מה שהיה ליד - אבל לא הצלחנו להגיע לכולם", סיפר גורדון ת'ומפסון - האיש שעומד בראש המועצה של האי המרוחק 1,600 ק"מ מהעיר פרת'.

גופות של נשים וילדים

אסון מול חופי אוסטרליה
אסון מול חופי אוסטרליה | צילום: AP

תושב מקומי אחרכי ראה גופות צפות על המים, חלקן של נשים וילדים. "הטרגדיה הזו נמשכה למשך זמן רב, ראינו את האנשים האלה טובעים, נחבטים בצוק", שיחזר בבהלה.

האסון הזה פוקד את אוסטרליה בשעה שהממשל מנסה לקבוע מדיניות מסודרת לגבי בעיית ההגירה וסוגיית למתן מקלט לפליטים. אוסטרלים רבים טוענים כי יחס הממשלה למהגרים היא שהובילה לאסון. לדבריהם, העובדה שכל כך הרבה מחפשי מקלט מנסים להגיע למדינה דרך ים סוער משדרת מסר לא נכון.

בנוסף הם מזכירים כי זו אינה הטרגדיה הראשונה מול חופי האי. בעשור האחרון נהרגו 353 אנשים, מחפשי מקלט, שיצאו מחופי אינדונזיה לכיוון אוסטרליה ומצאו את מותם בדרך.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק