אבודים, גרסת המציאות: מטוס נוסעים של חברת אייר-פראנס שעשה את דרכו מריו דה-ז'ניירו לפריז נעלם הלילה באופן פתאומי ממסכי המכ"ם. נכון לעכשיו, לא ברור מה עלה בגורלו, וההערכות הן כי הוא צלל לאוקיינס האטלנטי וכל 228 הנוסעים ואנשי הצוות נהרגו. בין הנוסעים שבעה ילדים ותינוק.

נוסעים ב-124 טיסות "אייר פראנס" נשדדו. צילום ארכיו (צילום: רויטרס)
דוכן אייר פורס בריו דה-ז'נירו, היום | צילום: רויטרס

הטיסה המריאה משדה התעופה הברזילאי אמש בשעה 01:00 שעון ישראל. בשעה 05:14 שלח המטוס דיווח על קצר חשמלי במטוס, וזו הייתה הפעם האחרונה שהגיע אות חיים ממנו. המטוס, מסוג איירבאס 330-200, היה אמור לנחות בבירת צרפת סביב השעה 12:00.

לדברי גורמים בחברת התעופה, המטוס כבר היה עמוק מעל האוקיאנוס האטלנטי בעת ששלח את הודעת המצוקה. ככל הנראה הקצר במטוס אירע לאחר שהמטוס נקלע לכיסי אוויר.

"זו פשוט טרגדיה נוראית, זה מאוד מעציב", אמר ז'אן מוריס בורולו, בכיר בממשלה הצרפתית. "עד 11:45 עדיין הייתה לנו תקווה, אבל עכשיו היא אבדה". הצרפתים מיהרו לשלול את האפשרות כי המטוס נחטף.  

חיל האוויר בעקבותיו

מטוס "אייר פראנס" שנחת ביוטה (צילום: רויטרס)
מטוס "אייר באס". ההערכה: כל הנוסעים נהרגו | צילום: רויטרס

באייר פראנס לא שוללים את האופציה כי הסיבה לאסון המסתמן הוא פגיעת ברק. "ייתכן ומכת ברק פגעה במטוס", אמר פרנקו ברוסה, האחראי על יחסי החוץ בחברה. "זוהי אפשרות".

על המטוס היו 12 אנשי צוות ו-216 נוסעים. רוב הנוסעים הם ברזילאים, צרפתים איטלקים ומרוקאים. במשרד החוץ הישראלי מעריכים כי על טיסת AF447 מריו דה-ז'ניירו לפריז לא היה אף ישראלי.

הטלוויזיה הברזילאית מדווחת שמטוסי חיל האוויר יצאו לנסות ולאתר את המטוס מעל האוקיאנוס האטלנטי. 

לפני עשרה ימים התרסק מטוס נוסעים מסוג הרקולס באינדונזיה על שכונת מגורים וגרם למותם של עשרות בני אדם. התקווה כעת היא שגורלו של מטוס חברת אייר-פראנס יהיה שונה.

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר