140 מיליון אמריקנים ממיין ועד ג'ורג'יה, ואפילו אלבמה שבדרום, סובלים מגל הקור מקפיא העצמות. בוושינגטון המצב עוד נסבל, אבל בצפון דקוטה אפקט הרוח הוריד את הטמפרטורות ל-51 מעלות מתחת לאפס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במינסוטה, המורגלת לקור ולשלג, הוחלט לראשונה מזה 20 שנה לסגור מחר את כל בתי הספר במדינה. "זה מין מזג אוויר שבו בתוך 5-10 דקות, ילדים עלולים לקבל כוויות קור רציניות", אמרה ברנדה קסליוס, נציבת החינוך במדינת מינסוטה.

אלפי טיסות בוטולו. קפואים בוושינגטון (צילום: AP)
גם שהייה של חמש דקות בחוץ מסוכנת | צילום: AP

מי שלא נרתע מהקור העז הם אוהדי קבוצת הפוטבול של גרין ביי, המכינים את האצטדיון להצגה הגדולה הלילה. במשחק מול סן פרנסיסקו, יצפו 100 אלף צופים בקור של 30 מעלות מתחת לאפס. "יש לי הרבה בגדים שאני יכולה ללבוש, כך שהקור לא מפריע לי", אמרה אחת מהאוהדים הנרגשים.

יותר מ-6,000 טיסות בוטלו ועוד רבות נדחו בימים האחרונים, אלפים רבים נתקעו בנמלי האוויר, בעיקר בניו יורק, בוסטון ושיקגו. נמל התעופה על שם קנדי בניו יורק הושבת היום למשך שעתיים לאחר שמטוס עם 35 נוסעים החליק על השלג. "היום נאמר לי שרק בעוד כמה ימים תצא טיסה לטורונטו, אז קניתי כרטיס אוטובוס", סיפר נוסע שטיסתו בוטלה.

השלג נערם (צילום: AP)
השלג נערם | צילום: AP

"הם לא ראו דבר כזה מאז שנות ה-70", סיפר לחדשות 2 עידן שליש, ישראלי תושב טורונטו. "מינוסים של 30, 40 מעלות. בדרך כלל זה מינוס 10, מינוס 16 זה סביר".

ראש עיריית ניו יורק החדש, שרק נכנס לתפקידו השבוע, נתן דוגמה אישית ופינה בעצמו את השלג בחצר ביתו בברוקלין. מושל קונטיקט, לעומתו, התרכז במתן עצות: "אל תשימו את הלשון על עמוד קפוא", אמר דאנל מלוי.