81127 (צילום: abc news)
הצעיר שפוצץ את עצמו | צילום: abc news

מסטיקים הם דבר לא בריא בדרך כלל, אולם מעולם לא דווח על מוות כתוצאה מלעיסת מסטיק. כל זאת עד אתמול, כשסטודנט אוקראיני לכימיה עשה היסטוריה - ופוצץ את עצמו למוות.

האירוע הטרגי התרחש אתמול בעיר קונוטופ שבאוקראינה. הצעיר, סטודנט למדעים באוניברסיטת קייב כבן 25, נהג לטבול את המסטיקים שלו בחומצת לימון כדי לשפר את הטעם. אמש הוא הכין את גומי הלעיסה שלו כרגיל, אבל ככל הנראה התבלבל וטבל את המסטיק בחומר כימי כלשהו שהכיל חומר נפץ.  הסטודנט המסכן הכניס את המסטיק לפיו, החל ללעוס - ופשוט התפוצץ המקום.

"השקיות של הלימון וחומר הנפץ נארזו בצורה זהה"

קרובי משפחתו ששמעו את הפיצוץ גילו את הצעיר ללא רוח חיים כשהלסת שלו מפורקת לחלוטין. גופתו הועברה לנתיחה שלאחר המוות, שממצאיה אישרו כי הסטודנט אכן טבל את המסטיק בחומר הלא נכון. "מצאנו במקום שקיות של חומצת לימון ושל חומר נפץ, שהיו ארוזות בצורה זהה לחלוטין", דווח בתקשורת המקומית.

מותו של הסטודנט נחקר כעת על ידי שוטרים שהגיעו במיוחד מקייב על מנת לנסות ולפענח את התעלומה. בתחילה חשבו שוטרי קונוטופ להעביר את החומר הנפיץ לקייב כדי שיחקרו אם זהו החומר שגרם למותו של הסטודנט, אולם הם חששו כי במהלך הנסיעה יגרום החומר לתאונה קטלנית נוספת - וזימנו את השוטרים מהבירה לנהל את החקירה בעיר הקטנה.