פסל שיווה בלב השיטפונות (צילום: רויטרס)
פסל שיווה בלב השיטפונות | צילום: רויטרס

מניין ההרוגים בשיטפונות הענק ומפולות הבוץ בצפון הודו עלה היום (ש') ל-560 לפחות ורבבות בני אדם נותרו ללא קורת גג. הרשויות במדינה חוששות כי מניין הנספים צפוי לעלות משמעותית ובמקביל צפויה התחדשות של גשמי המונסון בתחילת השבוע הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלפי אנשי צבא הוזעקו בימים האחרונים לאזורים מוכי האסון על מנת לסייע בחילוץ רבבות בני אדם שנלכדו בכפרים ובאזורים מרוחקים. במדינת אוטורקנד לבדה מעריכים כי כ-50 אלף בני אדם עוד ממתינים לחילוץ.

פעולות החילוץ והפינוי נמשכות מסביב לשעון (צילום: רויטרס)
פעולות החילוץ והפינוי נמשכות מסביב לשעון | צילום: רויטרס

מסוקים של חיל האוויר ההודי פועלים מסביב לשעון לחילוץ תושבים ממרגלות הרי ההימלאיה, כשבשבוע האחרון חולצו יותר מ-30 אלף בני אדם. הצבא ההודי מסתייע במסוקים גם על מנת להצניח מזון ושתייה בכפרים מבודדים. חברת הרכבות במדינה מפעילה קווי חירום מיוחדים לאזורים מוכי האסון, על מנת לסייע בפינוי.

שיטפונות הבזק והמפולות הנלוות נגרמו כתוצאה מגשמי מונסון כבדים שהקדימו את בואם השנה. במהלך היום שככו מעט הגשמים, אך החזאים צופים שישובו ויתחזקו בתחילת השבוע הבא.

בלכודים: 12 ישראלים

אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
רבבות נותרו ללא קורת גג | צילום: רויטרס

בין הלכודים כתוצאה ממזג האוויר הקיצוני גם קבוצה של 12 ישראלים, שהגיעו לצפון הודו לרגל טיול ג'יפים. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט ביקשה שלשום (ה') נאוה אבן צור, אמה של אחת הצעירות במקום, סיוע בחילוץ בתה.

לדבריה, הצבא ההודי הלאים את כל המסוקים באזור לסיוע בפעולות החילוץ, והוא מתמקד במבוגרים ובחולים. "התרמילאים נמצאים בעדיפות אחרונה וחברת הביטוח לא מצליחה לשכור מסוק אזרחי על מנת לחלץ אותם".

ממשרד החוץ נמסר כי הם מכירים את המקרה וכי הם נמצאים בקשר הן עם ההורים, הן עם המטיילים והן עם הרשויות בהודו. "אנחנו פועלים מול הרשויות על מנת להוציא אותם באמצעות מסוק מהאזור ואנחנו מקווים שזה יקרה כמה שיותר מהר".