הנסיך וויליאם ואשתו קייט נחתו אמש בקנדה לביקור בינלאומי רשמי ראשון כזוג מלכותי. לשניים מתוכננים תשעה ימים עמוסי פעילות במדינה השייכת לחבר העמים הבריטי. כ-1,300 עיתונאים מרחבי העולם יסקרו את הביקור.

בני הזוג נחתו בנמל תעופה צבאי והתקבלו על ידי שר החוץ הקנדי, שבירך אותם ברדתם מהמטוס. זהו הביקור הראשון של הדוכסית הטרייה בקנדה בפרט ובצפון אמריקה בכלל. הביקור מתקיים חודשיים בלבד לאחר "חתונת השנה", בה צפו כשני מיליארד בני אדם ברחבי העולם.

אלפי בני אדם נחושים לזכות במבט חטוף בזוג הטרי התגודדו ברחובות אוטווה לפני הנחיתה. כל בתי המלון בעיר ובסביבתה היו מלאים עד אפס מקום ומעריצים נלהבים אפילו הקימו אוהלים בסמוך לאנדרטה לזכר חללי מלחמת העולם הראשונה.

"אנחנו אוהבים אותך, קייט!"

תחנתם הראשונה של בני הזוג הייתה טקס הנחת זרים למרגלות פסל החייל האלמוני בלוויית ראש ממשלת קנדה, סטפן הארפר. לאחר הטקס התערבבו השניים בתוך קהל האלפים הנלהב. מכל עבר נשמעו קריאות "אנחנו אוהבים אותך, קייט!".

"מאושרים להיות בקנדה". בני הזוג המלכותיים (צילום: reuters)
הנסיכה קייט זוכה לאהדה רבה בקנדה | צילום: reuters

"בשם כל הקנדים, לכבוד הוא לי לברך את בני הזוג המלכותי לרגל הטיול הרשמי הראשון שלהם", קידם את פניהם ראש הממשלה הארפר. בני הזוג צפויים להשתתף בארוחת ברביקיו גדולה בהשתתפות 120 צעירים קנדים, וביום שישי הם ישתתפו בחגיגות החג הלאומי של קנדה. בכך יצטרפו לרבבות חוגגים מחוץ לבניין הפרלמנט על רקע מופעי מוזיקה וזיקוקים.

במהלך המסע של בני הזוג בקנדה תירשם נקודת ציון עצובה: יום ההולדת ה-50 של הנסיכה דיאנה, אמו של וויליאם, שנהרגה בתאונת דרכים בפריז בשנת 1997. הסיור הראשון של דיאנה בקנדה בתור הנסיכה מוויילס התקיים בשנת 1993 ועוד זכור שם לטובה.

ישתתפו בשיעור בישול

בנוסף לטקסים הרשמיים בלוח הזמנים הצפוף של בני הזוג הם צפויים להתפנות גם לרגעים קלילים יותר. בין היתר הם צפויים להשתתף בשיעור בישול, באירוע ספורט מקומי וגולת הכותרת - בני הזוג "יברחו" למקום מסתור רומנטי בהרי הרוקי ללילה.

"קייט ואני מאושרים להיות פה בקנדה", אמר הנסיך וויליאם בפני קהל של אלפים. "ציפינו לרגע הזה במשך זמן רב מאוד. עוד לפני שנישאנו השתוקקנו להגיע לפה", הוסיף. אבל לא כולם נרגשים כמותו. בשנים האחרונות גוברים הקולות בקנדה המתנגדים למוסד המלוכה ולקשרים שלה עם מדינתם.

בסקר שהתפרסם ערב הביקור של הזוג המלכותי עולה כי שליש מהקנדים מעוניינים לנתק את החוטים הקושרים אותם לממלכה הבריטית. פעילים נגד מוסד המלוכה בקוויבק קוראים לתושבים להפגין במהלך הביקור של בני הזוג בעיר ביום ראשון.

בתום המסע לקנדה ימשיכו וויליאם וקייט לשלושה ימים בלוס אנג'לס ושם הם צפויים למשוך עוד תשומת לב רבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק