פתגם ידוע אומר שמאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה, אולם במקרה הזה האישה ניצבת מאחוריו של גבר מצליח - שנמצא בעיצומו של המשבר הגדול בחייו. 

הכוכבת האמיתית בפרשת תקיפתו של איל התקשורת רופרט מרדוק אתמול בפרלמנט בלונדון היא אשתו הצעירה ממנו בעשרות שנים, וונדי דנג. רעייתו הצעירה של המיליארדר לא היססה וזינקה על הצעיר שהטיח בפני בעלה קצף גילוח - וזכתה לתמיכה גורפת ברשתות החברתיות.

רופרט מרדוק ורעייתו וונדי דנג, בימים יותר טובים (צילום: רויטרס)
רופרט וונדי מרדוק בימים יפים יותר | צילום: רויטרס

דנג בת ה-43 ישבה אתמול מאחורי בעלה, במהלך דיון שעסק בפרשת האזנות הסתר של העיתון הבריטי "news of the world", הנמצא בבעלותו. מרדוק בן ה-80 התבקש להשיב על שאלות, אך לפתע זינק לכיוונו אלמוני והשליך לעברו צלחת מלאה בקצף.

לפני שהספיקו אנשי הביטחון להבין מה מתרחש, זינקה דנג ממקומה וקפצה על התוקף ללא רחמים. התמונות ששודרו ברחבי העולם ותיעדו את המקרה הפכו אותה לגיבורת היום.

וונדי בנג. הפכה לכוכבת ברשת (צילום: רויטרס)
וונדי בנג. הפכה לכוכבת ברשת | צילום: רויטרס

בפייסבוק ובטוויטר מיהרו הגולשים לשבח את האינסטינקטים הבריאים של אשתו של מרדוק. בפייסבוק אף נפתחו עשרות קבוצות אוהדים לוונדי. אחד הדפים ששמו "מועדון המעריצים של וונדי דנג", התמלא במהירות בקריאות תמיכה: "אגרוף יפה! אישה טובה תמיד שומרת על גבה של בעלה", כתב אחד הגולשים.

מרדוק ודנג נפגשו בשנת 1997, במהלך מסיבה של אחת מהחברות של מרדוק בהונג קונג, אולם המיליארדר היה עוד נשוי באותה עת. כעבור שנתיים הם נישאו, כשבועיים בלבד לאחר שהתגרש מאשתו הקודמת.

דנג, שמוצאה מסין, היא בוגרת הפקולטה למנהל עסקים באוניברסיטת ייל היוקרתית, ומונתה לאחרונה לסגנית נשיא חברת "סטאר טי.וי" - שנמצאת בבעלותו של מרדוק, כמובן. לבני הזוג שתי בנות: גרייס בת ה-10, וקלואי בת ה-8.

פרשנות: הציבור הבריטי רוצה דם

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק