תרחיש האימים של המזרח התיכון נחשף: סרטון אנימציה חדש שמופץ ביממה האחרונה (ג') באינטרנט באירן, מתיימר לדמות את תרחיש המערכה האחרונה שיובילו ישראל וארצות הברית נגד הרפובליקה האסלאמית. ההדמיה נפתחת כשהמילה "שואה" נראית על המסך, ומתחתיה מגן דוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עלילת הסרטון הקצר מתארת באמצעים חזותיים של אנימציה ממוחשבת את היום שלאחר הכרת מדינות המערב בעובדה כי הסנקציות על אירן אינן מונעות ממנה מלהמשיך ולפתח את תכניתה הגרעינית, ולפיכך הן מחליטות לנקוט נגדה במהלך צבאי כדי לבלום אותה.

המערכה נפתחת במתקפה של מאות מטוסי קרב ישראלים ואמריקנים, העושים את דרכם אל אירן במטרה להכניע אותה. הידיעות על המהלך המתהווה מדווחות בשידור חי באמצעי התקשורת של אירן, שמגיבה בעוצמה אל מול האיום ומצליחה להשמיד את הכוחות הפולשים. בהמשך העלילה, מעתיק צבא משמרות המהפכה את הלחימה אל שטח ישראל, כשמטוסיו נראים חולפים בשמי ירושלים מעל מסגד אל-אקצא.

הפריים האחרון של הסרט לא מותיר מקום לדמיון באשר לסיום המערכה כשפיצוץ גרעיני מתפשט על המסך. מאחורי יצירת הסימולציה המושקעת עומד סטודיו הפקות אירני לאנימציה ממוחשבת, שעובדיו החליטו לנצל את המתיחות סביב שיחות הגרעין לצורך יחסי ציבור. בהתייחסותם לתוצר הסופי, סיפרו יוצרי הסרט כי כך הם רואים את המתקפה שתנוהל מול ארצם, משזו לא תחדול מחתירתה אחר זכותה הלגיטימית לטכנולוגיה גרעינית.

"נראה כי לא תהיה עסקה טובה יותר", זריף (צילום: AP, חדשות)
במרכז השיחות, שר החוץ זריף | צילום: AP, חדשות

היום: שיחות הגרעין יתחדשו באוסטריה

בתוך כך, ייפתחו היום בווינה בירת אוסטריה השיחות בין שש המעצמות לאירן על גיבוש הסכם הקבע בסוגיית הגרעין. במסגרת המשא ומתן ינסו הצדדים להגיע להבנות סופיות בעניין עתיד תכנית הגרעין של הרפובליקה האיסלאמית.

שר החוץ האירני, מוחמד ג'וואד זריף, הדגיש את מחויבות ארצו לתהליך - אך גם הצהיר שימשיכו לפתח גרעין לצרכי שלום. "אנו הולכים להתחיל את הדיונים מתוך רצון טוב, כדי לטפל בבעיות אותן הגדרנו בשיחות בז'נבה בחודש נובמבר", טען זריף. "אנחנו יודעים מה עלינו לעשות - המטרה שלנו היא להבטיח שתכנית הגרעין של אירן תישאר למטרות שלום בלבד, כפי שהחלטנו כבר בז'נבה".