הטרור בפקיסטן לא נח לרגע: מחבל מתאבד פוצץ עצמו אתמול בלב תהלוכה הומה אדם של מוסלמים שיעים בעיר קראצ'י. 40 בני אדם נהרגו בפיגוע התופת הקטלני, שתועד כולו על ידי מצלמות.  

משטרת פקיסטן פרסמה הבוקר את התמונות הקשות של הפיצוץ בין המוני המאמינים, שצעדו בעצרת לציון החג השיעי "עאשוראא". המחבל שנשא על גופו 16 קילוגרם של חומר נפץ עמד לצד אלפי המאמינים וברגע אחד לחץ על הכפתור והתפוצץ.

למעלה מ-30 בני אדם נהרגו במקום, וכ-12 בני אדם נפצעו קשה. חלקם מתו מפצעיהם מאוחר יותר, ומספר ההרוגים נכון להבוקר עומד על 40 בני אדם. זמן קצר לאחר הפיצוץ, פרצה במקום מהומה המונית. כוחות הביטחון שהיו במקום החלו לירות באוויר ואלפי המאמינים יידו לעברם אבנים בשל כעסם על חילול היום הקדוש.

בתקופה האחרונה אירעה שורת פיגועי התאבדות ברחבי פקיסטן, שגבתה את חייהם של יותר מ-500 בני אדם. שר הפנים במדינה אמר בתגובה לאירוע כי הוא מבקש מהמאמינים השיעים לבטל את טקסי החג ההמוניים המתוכננים ליומיים הבאים, כדי למנוע מפיגוע נוסף כזה להתרחש.

לפני שבוע: מצלמת אבטחה מתעדת פיגוע נוסף

לפני שבוע אירע פיגוע תופת נוסף ב"מועדון העיתונות" בעיר פשוואר. 4 בני אדם נהרגו ו-17 אחרים נפצעו. הפיגוע תועד על ידי מצלמת האבטחה מחוץ לשער של המועדון. בתמונות נראה שומר המבצע חיפוש בכליו של המחבל שמבקש להיכנס למקום – ואז הוא מפעיל את חומר הנפץ שהוא נושא על גופו.

על פי הדיווחים מפקיסטן, בפיגוע התופת נהרגו 4 בני אדם, בהם המחבל עצמו, המאבטח של המתחם שביצע את החיפוש על גופו של המחבל, רואה חשבון שהיה במקום וכן אישה שלא נפגעה מהפיצוץ אולם לקתה בהתקף לב ומתה במקום. רבים מבין הפצועים היו נוסעי אוטובוס שלרוע מזלם עבר בסמוך למתחם בדיוק ברגע הפיצוץ.