בסוף השבוע הקרוב תיפתח בעיר סוצ'י שברוסיה אולימפיאדת החורף, המלווה בלא מעט סערות ציבוריות ומחאות מצד ארגונים שונים ברחבי העולם. על מנת לנסות ולהפיג מעט את המתח שנוצר, הגיע הנשיא ולדימיר פוטין לפארק הלאומי בעיר, שם הצטלם עם גורי נמרים נדירים בביקור שתוך דקות קיבל תפנית מדאיגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הביקור, שתועד על ידי צוותי טלוויזיה מקומיים, נכנס פוטין לכלוב יחד עם אחד מאנשי הפארק והתלטף ממושכות עם הנמר הפרסי הנדיר. למרבה הפתעתו, תוך זמן קצר איבד הנמר בן החצי שנה העונה לשם גרום (רעם ברוסית), את סבלנותו, והחליט לתקוף. גם הנמר כנראה ידע שלא כדאי לו להסתבך עם הנשיא הרוסי הקשוח, ולכן שם לו למטרה דווקא את העיתונאים במקום.

הנמר התוקפני (צילום: מתוך הסרטון)
הנמר התוקפני | צילום: מתוך הסרטון

בתמונות שפורסמו בערוץ הטלוויזיה "רוסיה היום", נראה הגור התוקפני כשהוא פונה לעבר הצלם שנכנס גם הוא לכלוב, ושואג לעברו. למרות שהמטפל במקום ניסה לאחוז בו בזנבו, הצליח הנמר לשרוט ולנשוך צלם ועיתונאי שיצאו למרבה המזל מהתקרית עם פציעות קלות מאוד ולא נזקקו לטיפול רפואי. הנשיא הרוסי דווקא נראה משועשע מהסיטואציה כשאמר "אני אוהב בעלי חיים, זה נראה שיש לי גישה אליהם, אנחנו מחבבים אחד את השני".

רוסיה פועלת בשנים האחרונות לשיקום קהילת הנמרים בדרום המדינה, קהילה ששגשגה בעבר, אך בעקבות שינויים אקלימיים כמעט ונכחדה בשנות ה-70. "החלטנו לחדש את אוכלוסיית הנמרים הפרסיים בשל המשחקים האולימפיים", אמר פוטין במהלך הביקור, שייזכר דווקא בגלל העימות הבלתי צפוי בין הנמר לכלי התקשורת.