עדות ראיה חדשה בפרשת מדלן מקאן פותחת כיוון חקירה חדש לסיפור ההיעלמות המסתורי. דיווח חדש שמתפרסם הבוקר בבריטניה מגלה, כי גבר טוען שהוא בטוח שראה את מדלן בחלק האחורי של רכב מסחרי, במרחק של 200 ק"מ מהמקום בו היא נעלמה.

רוצים לקבל חדשות לפני כולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי העדות, מדלן לבשה פיג'מה דומה מאוד לזו שלבשה על פי עדות ההורים בלילה בו נעדרה. שתי עדויות שונות מתארות את אותו הרכב, מכונית מסחרית לבנה שנראתה באזור בקתות החופש בהן המשפחה נפשה, בחופי פורטוגל ובקרבת הבירה ליסבון.

עדות נוספת מספרת על גבר שלקח בזרועותיו ילד. העד הוא קרלוס מורירה בן ה-65, שאמר לחוקרים כי האיש והאישה שראה בעלי חזות צוענית. תיאור נהג הרכב המסחרי דומה מאוד לקלסתרון שהתקבל בשלבים מוקדמים יותר של החקירה, אבל הפעם הוא מספר שראה את הילדה, את החוטף ואת הרכב סמוך לליסבון.

"ראיתי ילדה בלונדינית שנראתה מסוממת"

הידיעה הציתה שוב את תקוותם של גארי וקייט מקאן, הוריה של מדלן. חבר שמלווה את השניים מאז הלילה ההוא אמר בשמם כי "זו חשיפה משמעותית שעשויה להיות פריצת דרך בחקירה". מדלן הייתה בת שלוש כשנעלמה מאתר הנופש פאריה דה לוז שבאלגרווה במאי 2007.

העד שפתח את כיוון החקירה מספר לעיתון ה"סאן": "ראיתי רכב לבן עם דלת אחורית פתוחה, ראיתי שם ילדה שוכבת בתוך ערימת בגדים מאחור, היא לבשה פיג'מה ורודה ולבנה או צהובה. ראיתי את גבה, את כפות רגליה וידיה".

"היא זזה, היא הזיזה את האצבעות שלה אבל היא ישנה, זה נראה כאילו שהיא סוממה", אמר. בעדותו ציין כי "היא הייתה ילדה בלונדינית, שנראתה בת ארבע. אישה אחת יצאה מהרכב, גבר חזק וגבוה שלבש חליפה קנה משהו בקיוסק". הדיווחים מעלים השערה שהעומדים מאחורי החטיפה הם צוענים ושמדלן, אולי, עדיין בחיים.