כך נראית ישראל. התמונה המצורפת (צילום: צילום מסך BBC)
כך נראית ישראל. התמונה המצורפת | צילום: צילום מסך BBC

בעוד כשבוע ייפתחו בלונדון המשחקים האולימפיים וההתרגשות וההכנות מגיעות לשיאן, אך בישראל זועמים על המארגנים בעקבות הצגתה השלילית של המדינה באתר הרשמי של האולימפיאדה. ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח מכתב חריף להנהלת רשת ה-BBC, שאחראית לאתר, בדרישה לשנות את העמוד.

הגולשים שנכנסים לאתר האינטרנט של האולימפיאדה, שהוקם על ידי אנשי הרשת הבריטית, מקווים ללמוד מעט על כל מדינה שאמורה להשתתף בתחרויות. בפרופיל של רוב המדינות מופיעים שמות ערי הבירה שלהן, בצירוף מפת המדינה. בעוד בעמוד של "פלסטין" - מוצגת בירתה כ"מזרח ירושלים", בעמוד של ישראל כלל לא מופיעה ירושלים כבירתה.

"פלסטין - ובירתה מזרח ירושלים" (צילום: צילום מסך BBC)
"פלסטין - ובירתה מזרח ירושלים" | צילום: צילום מסך BBC

אך בזאת לא תמו ה"טעויות" באתר האולימפיאדה. כשהקליקו גולשים על הפרופילים המורחבים של ישראל, במטרה לראות עוד פרטים על המדינה, הם הופתעו להיתקל בתמונה של חייל הנראה מתעמת עם פלסטיני. הצגתה של ישראל כמדינה כוחנית בולטת במיוחד על רקע הביטוי שקיבלו מדינות אחרות, כמו אירן, על ידי תמונות פסטורליות של מסגדים ושווקים.

המכתב שנשלח ממשרד רה"מ (צילום: חדשות 2)
המכתב שנשלח ממשרד רה"מ | צילום: חדשות 2

במשרד ראש הממשלה לא נותרו אדישים לתמונה המקוממת שנגלתה לעיניהם באתר, ומיהרו לשגר באמצעות יועץ התקשורת הזרה של נתניהו, מרק רגב, מכתב חריף ל-BBC בדרישה לתקן את העמוד. בנוסף, הקימו במשרד ראש הממשלה עמוד ברשת הפייסבוק, המציג את ירושלים כבירתה הרשמית והיחידה של מדינת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק