רכב עולה בלהבות ,ארכיון (תמונת AVI: חדשות)
רכב עולה באש | תמונת AVI: חדשות

טרור בפקיסטן. מטען שהתפוצץ הערב בעיר פאשוור בצפון המדינה גבה אם חייהם של יותר מ-15 בני אדם וגרם לפציעתם של 75 נוספים.

הפיצוץ אירע באזור הומה אדם בשעת ערב בעיר, סמוך לאחד ממרכזי הכנסים בעיר. כתוצאה מהפיצוץ העז, התמוטט המבנה כולו.

"מדובר במטען שהתפוצץ. ישנם כמה בני אדם שעדיין לכודים תחת הריסות הבניין, ומספר הנפגעים גבוה מאוד", אמר אחד ממפקדי המשטרה בעיר, קאשיף אלאם. בכירים נוספים במשטרה אמרו היום כי ככל הנראה הכיל המטען בין 20 ל-25 ק"ג חומר נפץ. עדי ראייה לפיצוץ אמרו כי ככל הנראה מדובר במכונית תופת שהתפוצצה סמוך למבנה.

שום גורם עדיין לא נטל אחריות לפיגוע, אך המתיחות השוררת בין הודו לפקיסטן מאז מתקפת הטרור במומבאי בהחלט צפויה לשוב לכותרות.

מתיחות על רקע מתקפת הטרור במומבאי

רק היום דווח באמצעי התקשורת ההודים כי בידי הממשלה המקומית יש הוכחות כי כוחות הביון הפקיסטניים לקחו חלק פעיל בהתקפת הטרור במומבאי בשבוע שעבר. ע"פ הדיווחים, ההוכחות כוללות ראיות שסופקו ע"י סוכנות פדרלים אמריקנים. "ברור לנו, וישנם גם הוכחות על כך ששירותי הביון הפקיסטנים מעורבים באירועי הטרור", מצטט ה"טיימס" ההודי מקור במודיעין ההודי. העיתון ההודי מדווח כי מחקירת אירועי הטרור עולה כי המחבלים התאמנו בחסות ארגון הביון הפקיסטני או שלחילופין מדובר באנשי הארגון.

171 בני אדם נהרגו בהתקפת הטרור במומבאי שאירעה לפני שבוע. תשעה מחבלים נהרגו בהתקפת הטרור ואחד נעצר ונחקר. על פי העיתון ההודי המחבל שנעצר סיפר לחוקריו כי ב-18 החודשים האחרונים הוא התאמן ארבע פעמים במחנות אימונים בפקיסטן. לטענת העצור הוא שייך לקבוצה שנקראת "לשקר א-טייבא", קבוצה איסלמית קיצונית שמואשמת בהתקפות קודמות על אדמת הודו.