תמונת הלווין של ההוריקן המתקרב (צילום: ערוץ מזג האוויר)
ההוריקן אייזיק כפי שנראה בתמונת הלווין | צילום: ערוץ מזג האוויר

לפני שבע שנים, התעוררו תושבי ניו אורלינס לבוקר בו התרחש אסון הטבע שגרם לנזקים הגדולים ביותר בהיסטוריה של ארצות הברית. אז, הוריקן "קתרינה" המפלצתי פגע בחופי לואיזיאנה ומיסיסיפי והטביע את העיר ניו אורלינס. למעלה מ-1,800 איש קיפחו את חייהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בימים אלה, הסופה הטרופית אייזיק מתקרבת לאותו אזור, וצפויה לפגוע בו כאשר תתחזק לקטגוריה 2 מתוך 5, עם רוחות של 170 קמ"ש. בשעות האחרונות הסופה נעה מעל מימי מפרץ מקסיקו וצוברת אנרגיה. בלילה שבין שלישי לרביעי אמורה "אייזיק" לפגוע בניו אורלינס, כאשר גובה הגלים צפוי להגיע לגובה של עד ארבעה מטרים, מלווה בממטרים כבדים.

עם זאת, על פי התחזיות עוצמת הסופה תהיה פחותה מזו של קתרינה ולפיכך המצב לא צפוי להידרדר לאסון. בכל זאת, השלטונות לא מתכוונים לקחת סיכון ואזהרת הוריקן הוצאה לרצועת חוף באורך של 300 ק"מ במדינות פלורידה, אלבמה, מיסיסיפי ולואיזיאנה, זאת משום שהמיקום המדויק של פגיעת מרכז הסופה אינו ודאי. במדינות האזור הכריזו על מצב חירום ומאות אלפים צפויים להתפנות מבתיהם או להסתגר בזמן הסערה.

עד כה גרמה אייזיק למותם של עשרה בני אדם בהאיטי וברפובליקה הדומיניקנית, והיא סופת ההוריקן הראשונה שפוגעת באזור ניו אורלינס מאז "דולי", "אייק" ו"גוסטב" בשנת 2008.