הנסיך וויליאם  מתמסר (צילום: רויטרס)
הנסיך וויליאם מתמסר | צילום: רויטרס

הנסיך וויליאם יפרוש משירותו הצבאי אחרי שבע שנות שירות - כך בישר היום (ה') משרד התקשורת בארמון בקינגהאם. בהודעה נמסר כי מטרת הפרישה היא לאפשר לנסיך להתרכז בחובותיו בתוך משפחת המלוכה. וויליאם, שהפך לאב בחודשים האחרונים, יתמסר בתקופה הקרובה לבנו החדש, הנסיך ג'ורג', ורעייתו קייט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הדוכס מקיימברידג' השלים את המשמרת האחרונה שלו בחיל האוויר המלכותי היום, ואת כסא הטייס הוא יחליף עכשיו בכסא משרדי מלכותי. בארמון טוענים שבשנה הקרובה וויליאם לא יהפוך מיד ל"נסיך במשרה מלאה", אלא יעבור מין תהליך של חפיפה במין תקופת מעבר.

הוא צפוי לעבוד בשנה הקרובה בקרן המיוחדת שהקים יחד עם אחיו הנסיך הארי, הקרן של הדוכס והדוכסית מקיימברידג', קרן שפועלת בבריטניה ומעבר לים. הודעה מסודרת עם הפרטים המלאים על התפקידים שצפויים לו, תימסר בהמשך.

קייט וויליאם בלידה קודמת (צילום: AP)
הדוכס והדוכסית יחד עם בנם הנסיך ג'ורג' | צילום: AP

מפנים מקום בארמון קנסינגטון

באוקטובר 2005 הגיע וויליאם ללשכת הגיוס בווסטבורי שבווילטשייר, שם - כמו כל אזרח בריטי שמבקש להתגייס - הוא עבר מבדקים שקבעו אם הוא כשיר להתקבל לבית הספר המלכותי לקצינים. בדצמבר 2006 הוא השלים את ההכשרה שלו באקדמיה הצבאית המלכותית במצעד צבאי מול סבתו המלכה ואביו הנסיך צ'ארלס.

אחרי שסיים את לימודיו, הוא ביקש, כמו רבים מאבותיו להשתתף בתפקידים פעילים. הוא פנה לחיל האוויר של הצי הבריטי המלכותי, ומ-2009 שימש טייס מסוקי חילוץ וסיוע. על פי הדיווחים, הדוכס והדוכסית מקיימברידג', יחד עם בנם הטרי הנסיך ג'ורג', יעברו בימים הקרובים לביתם בארמון קנסינגטון.