המרצה מאוניברסיטת אלבמה שחשודה בכך שירתה בשלושה מחבריה לסגל לאחר שגילתה כי לא תקבל קביעות - הרגה בעבר את אחיה הקטן בביתם שבבוסטון, לפני למעלה מ-20 שנה. בנוסף לכך, נעלמו באופן מסתורי כל הרשומות המשטרתיות שמתעדות את האירוע.

במסיבת עיתונאים מיוחדת הודיע קצין המשטרה שהופקד על החקירה, פול פרייז'ר, כי בישופ הרגה את אחיה בשנת 1986. היא ירתה שלושה כדורים, כשאחד מהם לפחות פגע באחיה, ואז נעצרה על ידי המשטרה.

הירי בסת' בישופ, אחיה של איימי, הוגדר על ידי המשטרה כתאונה, אבל העלמות התיקים מעמידה כעת נושא זה בסימן שאלה. "הדו"ח נעלם, פשוט נעלם", אמר פרייז'ר. לדבריו, אנשים שעבדו בעבר במשטרה זוכרים את הירי וכי הוא מתכנן להיפגש עם התובע המחוזי כדי לשקול את פתיחת התיק מחדש.

גם נסיונות של סוכנות הידיעות AP לאתר את אלו שהיו מעורבים בחקירת הפרשה עלו בתוהו, כשספר הטלפונים והכתובות של בני משפחתה של בישופ נתגלו כלא נכונים, ואולי אף מפוברקים.

רגעי הזוועה באלבמה

"אנו יודעים על שלושה הרוגים ופצוע אחד בתקרית הירי", דיווח הבוקר דובר אוניברסיטת אלבמה לכתבי הטלוויזיה הרבים שהקיפו את הבניין בו פתחה אחת המרצות באש, רגעים ספורים לאחר האירוע הדרמטי אמש.

כוחות משטרה רבים הצליחו לאבטח את המבנה ולעצור את בישופ. המשטרה עצרה בנוסף גם חשודים נוספים המעורבים באירוע. "בשלב זה איננו מפרסמים כמה חשודים עצרנו", אמר דובר משטרת האנסטוויל לטלוויזיה המקומית.

"שמעתי שלוש יריות וצעקות", סיפרה בחרדה מליאן גייטס, סטודנטית להנדסה באוניברסיטה. גייטס שהייתה במקרה בקרבת מקום סיפרה לסוכנויות הידיעות כי היא חושבת שהיריות הגיעו מקומה שלישית במבנה, במקום בו נערכה פגישת מרצים לביולוגיה.

מאוחר יותר התברר כי עוד שניים נפצעו בירי, אחד מהם הוא פרופסור לביולוגיה, שמצבו מוגדר קשה.