אלפי ערומים במרכז מינכן (צילום: רויטרס)
אלפי ערומים במרכז מינכן | צילום: רויטרס

הצלם ספנסר טוניק ממשיך לטייל בעולם ולהפשיט את כל מי שנקרה בדרכו, והיעד הפעם - מינכן. מי שהסתובב אתמול בעיר הגרמנית יכול היה להבחין באלפי אנשים עירומים, צבועים מכף רגל עד ראש באדום ובזהוב. 

טוניק, שהפשיט כבר מאות אלפים סביב העולם כולל כאן בישראל, חיפש את הדרך להמציא את עצמו מחדש והוסיף מימד נוסף ליצירות שלו - הפעם הוא צבע את המוני המתפשטים.

הפעם טוניק צבע את המתנדבים (צילום: רויטרס)
הפעם טוניק צבע את המתנדבים | צילום: רויטרס
אלפי גרמנים בצילום הקבוצתי, אתמול במינכן (צילום: רויטרס)
כך נראית אופרה בראשו של טוניק | צילום: רויטרס

האמן האמריקני בן ה-45 מילא את כיכר מקס-ג'וזף ב-1,700 מתנדבים, על מנת להחיות לדבריו את האווירה מאחת האופרות של ריכארד וגנר. טוניק הוזמן על ידי בית האופרה של מינכן, בירת מחוז בוואריה, לחגיגות הפתיחה של עונת קיץ 2012.

את צילום העירום ההמוני הראשון שלו עשה ספנסר טוניק בשנת 1992. התמונה הראשונה צולמה בניו יורק וזכתה לכינוי "דמויות עירומות חיות בציבור". את הפריצה הבינלאומית שלו הוא השיג רק עשור שנים אחר כך, כשהפשיט 500 מתנדבים במרכז לונדון, ומאז הוא פועל בכל רחבי העולם. בסתיו שעבר הוא ביקר בים המלח והפשיט 1,000 ישראלים במקום הנמוך בעולם, במטרה להעלות את המודעות למחסור החמור במים בים המוות.

טוניק טוען כי "ברגע שההמונים מתרכזים יחדיו לתמונה אחת - הם מאבדים את המשמעות העירומה של גופם, והופכים למשהו אחר לגמרי". האמן שלא הצטלם בעירום מימיו רואה ביצירות שלו "משהו שקשור יותר לנוף, ולא לסקס או עירום במובן הרגיל שלו".

העירום מאבד את המשמעות הייחודית (צילום: רויטרס)
העירום מאבד את המשמעות הייחודית | צילום: רויטרס
>> חם לכם? הנה עוד מקומות בעולם בהם תוכלו להתפשט בכיף
>> בפייסבוק בא לי חופש כבר ביקרתם?