הנשיא ברק אובמה מציין בימים אלה שנה לתחילת כהונתו בבית הלבן. הייתה זו שנה עמוסה ורבת פעילות לאובמה, במהלכה אף זכה לקבל את פרס נובל לשלום, ובסיומה הוא התפנה לבדיקות הרפואיות השנתיות - כמיטב המסורת.

אובמה, שאחד מהדברים אותם בחר להבליט במסע הבחירות שלו הוא המצב הגופני והבריאותי המצוין עליו הוא שומר בעזרת ריצה, משחקי כדורסל ושעות רבות אותן הוא מבלה על מגרשי הגולף, העניק עוד חותמת לכך שהוא אחד הנשיאים הספורטיביים ביותר שהיו בבית הלבן. "בריאותו של הנשיא היא מצוינת, והוא יכול למלא את המוטל עליו בצורה מלאה", אמר ד"ר ג'פרי קולמן שבדק את הנשיא.

עם זאת, ד"ר קולמן ממליץ לנשיא האמריקני לשנות את הרגלי התזונה שלו ולשמור על הדיאטה מכיוון שבדמו נמצאה רמת כולסטרול גבוהה מהמומלץ, אך נמוכה מספיק על מנת שלא תשפיע על מצבו הרפואי. גם הרגלי העישון של הנשיא, שסיפר שהוא עדיין ממשיך לעשן בסתר, זכתה לביקורת מד"ר קולמן. "אובמה צריך להמשיך עם תחליף הניקוטין שהוא צורך ולעשות את מירב המאמצים על מנת להפסיק לעשן", לדברי הד"ר.

הרופא לא פסח על בדיקת ראייה לנשיא, וגם בדיקה פנימית שלא העלתה כל ממצאים מדאיגים. אנחנו מאחלים לאובמה שימשיך לשמור על בריאותו.