גבר איטלקי טיפס על גג כנסיית סנט פיטר בקריית הוותיקן במחאה נגד מהלכי הצנע של ראש הממשלה האיטלקי מריו מונטי והאיחוד האירופי. הדרמה עדיין נמשכת, ואנחנו העברנו אותה בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הגבר שמזוהה בשם מרצ'לו די פיניציו התייצב על כיפת הבזיליקה בגובה של 137 מטרים ואיתו שלט שאומר "הצילו, מספיק עם מונטי, מספיק עם אירופה, מספיק עם הרב לאומיות" די פיניציו עלה על גג אחת הכנסיות המוכרות בעולם אמש, בשעות אחר הצהריים, נשאר שם במהלך הלילה וממשיך במחאה, גם הבוקר.

מרצ'לו די פיניציו על גג הסנט פיטר (צילום: רויטרס)
הצעיר על הגג | צילום: רויטרס

בשעות הלילה, שוטרים וכבאים ניסו לשכנע אותו במשך שעות ארוכות לרדת מהגג ואפילו שיגרו אליו סולם על מנת שיירד בבטחה, אבל הוא סירב. אחד מחבריו, אלכס גיאצ'יו, טוען שדי פיניציו הוא הבעלים של בר על החוף, ועלה לגג סנט פיטר במדי פיניציו טוען שמדיניות הממשל מעדיפה את החברות הגדולות הרב לאומיות על יזמים איטלקים פרטיים.

על פי הפרסומים באיטליה, די פיניציו כבר ערך מספר הפגנות דומות בעבר נגד תכנית ממשלו של מונטי בנושא החופים. בחודש יולי האחרון הוא טיפס על גג גג הקטדרלה בוותיקאן ודרש פגישה עם שר התיירות פיירו גנודי במחאה על תכנית האיחוד האירופי וההנחיה לממשל האיטלקי שמתכוון להוציא רישיון מיוחד - עליו יידרש מס מיוחד, למפעילי שירותים על החופים.