לאחרונה הגיעו לארץ חבורה של יוצרי קולנוע מבריטניה. ומה שהם יצלמו כאן בארץ, זהו סרט על דב ששירת בצבא הפולני במלחמת העולם השנייה. למרבה ההפתעה, לא מדובר בהלצה - והתמונות המצולמות של המפיקה יעידו על כך.

גיבור הסרט הוא רב"ט וויטק, והוא השתתף במלחמת העולם השנייה בצד של הטובים, ובשל כך אפילו הגיע אלינו לארץ ישראל היבשה והמדברית. וויטק הפך לאגדה עוד בחייו, מכיוון שהיו לו את כל התכונות הדרושות לחבר טוב לנשק: הוא אהב לשתות, לעשן סיגריות, וגם היה מקצוען למופת - בעיקר בטעינת פגזים.

וויטק התחיל כגור דובים רגיל, שנמכר לחיילים הפולנים תמורת כמה קופסאות של שימורי בשר. החיילים העניקו אותו לאירנה, פליטה שהתלוותה אליהם והייתה חולה מאוד. בתחילה חשבו החיילים שהוא ישפר את מצבה, הם צדקו, אבל הוא בהחלט שיפר גם את מצבם.

לאחר שהמלחמה הגדולה נגמרה והגדוד פורק, איבד וויטק את כל עולמו. הוא נמסר לגן החיות של אדינבורו שם חי לבדו. האגדה מספרת שמדי פעם, כשפולנים הגיעו לגן החיות היה מבטו הכבוי מתעורר לרגע, ואת רגעי השמחה המעטים שלו היה מעביר עם חבריו לנשק, שדאגו לא להזניח אותו לגמרי, להגניב לו סיגריות מעבר לסורגים, ולהוכיח שרעות לוחמים יש גם בין דובים לבני אדם.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק