כשמארק אלברז, קופאי במכולת קטנה באוהיו, חש באקדח שהוצמד לעורפו - הוא ידע מיד כי אין בכוונתו לוותר. "אסור לדברים כאלה לקרות", הוא סיפר מאוחר יותר בריאיון לכלי התקשורת בעירו, על השוד שסיכל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד ממצלמות האבטחה של החנות, נראה השודד מתקרב לקופאי גדול המימדים ומנסה לאלץ אותו להעביר לו את הכסף שנמצא בקופה. אלברז סירב להיענות לבקשתו והחל להתעמת עמו, תוך שהוא מנסה ליטול ממנו את נשקו.

השודד השתחרר מאחיזתו של הקופאי והכה אותו באמצעות כלי הנשק בפניו. אבל, גם זה לא הניע אותו מהחלטתו להשתלט על התוקף. אלברז, שסיפר מאוחר יותר כי ביטחונה של עובדת אחרת עמד לנגד עיניו, שב ותפס את האקדח, פירק את השודד מנשקו והביא למנוסתו מהמקום.

החשוד הצליח להימלט

"המטרה העיקרית שלי הייתה למנוע ממנו לפגוע בעובדת שהייתה איתי", שחזר הקופאי האמיץ כשהגיעו כוחות המשטרה למקום. "ניגשתי מעבר לדלפק ואמרתי לו שאין כל כסף בקופה, הצלחתי לקחת ממנו את האקדח ולסובב אותו לכיוונו - ולגרום לו לברוח מהמקום".

כשחוקרי המשטרה הגיעו למקום, הפנה אותם אלברז לסרטון האבטחה יוצא הדופן - והעניק להם את האקדח החצי אוטומטי שנשאר בידיו. החוקרים אמנם לא הצליחו לאתר עד כה את החשוד במעשה, אך הנשק נלקח לבדיקת DNA, שבאמצעותה מקווים שיצליחו לתפוס את האיש.