אנלקה. "לא אנטישמי (צילום: צילום מסך)
כותרות העיתונים - "מגעיל" | צילום: צילום מסך

מנהלת הליגה הבכירה בבריטניה חוקרת האשמות ותמונות שמסעירות את הכדורגל האירופי ביממה האחרונה, תמונות שבהם נראה החלוץ ניקולאס אנלקה כשהוא מצדיע בתנועה שנראית כמועל יד במהלך משחק. אנלקה, המוכר כשחקן מוכשר אך בעייתי, ביצע את התנועה אחרי שהבקיע שער בתיקו 3:3 של קבוצתו ווסט ברומיץ' נגד וסטהאם יונייטד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דובר מנהלת הליגה הבריטית אמר שהארגון יפתח בחקירת האירוע ,במיוחד אחרי שבמנהלת הליגה הבריטית ראו היום את כותרות העיתונים עם תמונתו של אנלקה מבריטניה ומצרפת. אנלקה, חלוץ צרפתי ששיחק בעבר גם בנבחרת הבינלאומית הצרפתית, חגג את השער הראשון שהבקיע (מתוך שניים) במה שנקרא "קוונל" - מעין הצדעה פרי דמיונו של הקומיקאי הצרפתי דיאדונה קומיקאי הידוע בדעותיו האנטישמיות, שהכחיש בעבר את שואת יהודי אירופה.

"אין מקום לאנטישמיות במגרשי הכדורגל"

מכחיש השואה, הקומיקאי הצרפתי דיאדונה
מכחיש השואה, הקומיקאי הצרפתי דיאדונה | צילום:

שרת הספורט הצרפתייה, וללרי פורנירון, הגיבה גם היא על ההצדעה המקוממת. היא צייצה בחשבון הטוויטר שלה: "זה מעשה מגעיל, אין מקום לאנטישמיות על מגרשי הכדורגל". עוד טענה, כי במדינה מעודדים גם חרם על אותו קומיקאי שעבורו כוונה התנועה.

אנלקה, בן 34, שיחק בעבר בכמה מהמועדונים המובילים באירופה ובהם ריאל מדריד, צ'לסי, ארסנל, ליברפול, מנצ'סטר סיטי ופריז סאן ז'רמיין. אחרי האירוע הוא אמר לעיתונאים: "זו רק מחווה מיוחדת לחברי דיאדונה". מאמנו של אנלקה, שיהיה בבעיה אם החלוץ המוביל שלו ייענש, אמר: "זה שטויות , צריך לשים את זה מאחורינו".

שר החוץ ליברמן "ההצדעה של אנלקה היא תמצית הבעייתיות כולה שיש ביום באירופה"

שר החוץ אביגדור ליברמן (צילום: רויטרס, AP)
שר החוץ אביגדור ליברמן | צילום: רויטרס, AP

לא רק בצרפת ואנגליה זועמים, גם שר החוץ אביגדור ליברמן התייחס למעשה וכתב בחשבון הטוויטר שלו "ההצדעה הניאו-נאצית של הכדורגלן ניקולס אנלקה, היא על קצה המזלג תמצית הבעייתיות כולה שיש היום באירופה כלפי היהודים וכלפי ישראל" " ליברמן הוסיף "זה אמנם חשוב שהמעשה הקיצוני והמזעזע של אנלקה ספג גינויים אך חשוב יותר שבאירופה יבדקו את עצמם אלו שבגלל לחץ של אנשים כמו אנלקה וחבריו מקצינים את עמדותיהם כלפי ישראל מבלי להתחשב במציאות שהיא מורכבת הרבה יותר"