כוכב השביט "אייסון" לא הצליח לחלוף על פני השמש: גרם השמיים שכונה "כוכב השביט של המאה" עבר קרוב מדי לשמש, וככל הנראה התפרק לחלקיקים והתאדה. מסלולו האחרון צולם במצלמות המתקדמות של נאס"א.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אייסון", שטס במהירות של כמיליון קילומטרים בשעה, היה אמור לחלוף במרחק של כמיליון קילומטרים מהשמש, אך ככל הנראה החום הכבד - יותר מ-2,700 מעלות - גרם להתפרקותו.

אילו כוכב השביט היה שורד את מסעו סביב השמש, צופי הכוכבים היו יכולים לחזות בו בחצי הצפוני של כדור הארץ בתחילת חודש דצמבר. המדענים ראו שביל של חלקיקים צפופים, שמעיד על השמדת כוכב הלכת בנקודה הקרובה ביותר לשמש.

האסטרונומים עדיין בודקים את הממצאים והעדויות, אך סוכנות החלל האירופית מסרה כי "אייסון נעלם". דובר מטעם התצפית הסולארית של נאס"א הוסיף: "אנחנו לא חושבים שהוא שרד, כי אנחנו לא רואים אבק חדש, ולכן הוא ככל הנראה התאדה".

החוקרים העריכו לפני מספר ימים כי סיכוייו של "אייסון" לשרוד הם 30% בלבד. לכוכבי השביט יש ליבה קפואה, שקיימת כבר מיליארדי שנים. כאשר כוכב השביט עובר ליד כוכב חם כמו השמש, הליבה עלולה להימס. המדענים מקווים כי לאחר התפרקותו של גרם השמיים, הם יוכלו לראות ולבחון את תוכו, על מנת להבין את הרכבו בצורה טובה יותר.