איש העץ (צילום: רויטרס)
"איש העץ" | צילום: רויטרס
כמה חודשים בלבד לאחר שהעולם גילה ש"איש האלמוגים" נותח והחלים, אנחנו מגלים היום עוד אדם הסובל ממחלת עור נדירה, ומאוד מוזרה.

דדה קוסווארה, גבר אינדונזי בן 37, מצמיח על גופו גידולים הנראים בדיוק כמו ענפים של עץ. באוגוסט הוא אושפז בבית חולים לאחר מגופו הוסרו גידולים במשקל שישה ק"ג. אך גם לאחר ששוחרר, נדהמו הרופאים לגלות כי העץ חזר "לעטר" את כל חלקי גופו. "אני לא יכול אפילו ללכת לדוג ולהשתמש בטלפון סלולרי", הוסיף קוסווארה.

רופאים אמריקנים שניתחו אותו, ואליהם הגיע קוסווארה כדי להיבדק בשנית אמרו כי התופעה ממנה הוא סובל היא פשוט זיהום במימדים מאוד גדולים שהתפשטו. עוד אומרים הרופאים כי הזיהום הזה נחשב על פי מומחים לסוג הנורא מכל שממנו סובלים בני אדם.

לא איבדתי תקווה

בבית החולים בו מטופל קוסווארה, הבטיחו לא להרים ידיים. "אנחנו ננתח אותו שוב בסוף דצמבר", הבטיחו, והוסיפו כי למרות שהוא לא יוכל להחלים מהמחלה הזו, הם ינתחו אותו פעמיים בשנה. רחמאט דינאתה, אחד הרופאים, הבטיח לקוסווארה כי הניתוחים החצי-שנתיים יוכלו לשפר בצורה משמעותית את איכות חייו.

"לא איבדתי תקווה, אני רוצה להחלים ומאמין שיהיה טוב", סיכם קוסווארה את מצבו הרפואי העגום, שמתווסף לעובדה כי הוא פוטר מעבודתו, שכניו מתעלמים ממנו, ואשתו נטשה אותו והשאירה אותו לטפל לבד בשני ילדיהם.