אחמדינג'אד מבקר במתקן גרעיני (צילום: רויטרס)
אחמדינג'אד מבקר במתקן מחקר גרעיני | צילום: רויטרס

לא מתייאשים מהדיפלומטיה: למרות שלא הושגה התקדמות ממשית בפעמים הקודמות, אירן והסוכנות הבינלאומית לאנרגיה גרעינית הסכימו לערוך סבב שיחות נוסף בנושא תכנית הגרעין. השיחות ייערכו בווינה ב-21 בחודש מאי, כך מדווחות סוכנויות הידיעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סוכנות הידיעות AP דיווחה אמש שעבאס ארג'צ'י, אחד המעורבים מטעם אירן במשא ומתן מול המעצמות, אמר שאין קשר בין הבחירות הקרבות לנשיאות אירן לבין תכנית הגרעין. "שינויים בפוליטיקה המקומית של אירן לא ישנו את השיח הבינלאומי בנושא הגרעין", אמר ארג'צ'י שהוסיף כי למרות המבוי הסתום עליו דווח אחרי השיחות בקזחסטן, אירן מוכנה לחידוש השיחות.

אירן מסרבת לאפשר פיקוח על אתרי הגרעין 

על פי הדיווח של סוכנות הידיעות רויטרס, נציגים מאירן ומהסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית יערכו סבב שיחות נוסף בבירת אוסטריה וינה, מקום מושבה של הסוכנות לאנרגיה אטומית. איש מאנשי סבא"א לא אישר את הידיעה עדיין.

הקהילה הבינלאומית מנסה במהלך השנה האחרונה לשכנע את אירן לאפשר לפקחיה גישה לכל אתרי הגרעין, כולל אלו הצבאיים, דרישה שנתקלה בסירוב. אירן, שעוקבת בדאגה אחרי השיח הישראלי-אמריקני בדבר מתקפה אפשרית על מתקני הגרעין, טוענת שתכנית הגרעין שלה נועדה למטרות שלום ודורשת שיחות שיערכו על בסיס שוויוני, ללא תביעות ייחודיות.