מסמרים נמצאו בבטנו של ילד מברזיל (צילום: AP)
כך נראה צילום הרנטגן: 50 מחטים בגוף | צילום: AP

בבטנו של ילד בן שנתיים בברזיל שסבל מכאבים נמצאו 50 מחטי תפירה, והרופאים חושדים כי המחטים הוחדרו בכוונה תחילה לבטנו של הפעוט.

בן השנתיים נלקח לבית החולים המקומי בעיר קטנה בצפון-מזרח ברזיל על ידי אמו, בעקבות כאבים עזים שחש בבטנו. תצלום הרנטגן חשף את האמת המדהימה: 50 מחטים נמצאו בחלל הבטן של הפעוט, כולל מחט אחת בריאות. אמו של הפעוט אמרה כי היא לא יודעת כיצד הגיעו המחטים, חלקן בגודל של לא פחות מ-5 ס"מ, לבטנו של הילד.

בעקבות הממצאים החריגים, הועבר הפעוט לטיפול נמרץ בבית החולים האיזורי במדינת באהיה. אחד הרופאים בבית החולים מסר כי לא סביר שהילד בלע את המחטים. מרבית המחטים יוצאו בניתוח, אולם חלק מהן ממוקמות בתוך איברים פנימיים כך שהסרתן בצורה כירורגית עלולה לגרום נזק רב לילד – ולכן יושארו בתוך גופו.

"אנחנו חושבים שהמחטים הוחדרו בכוח לגופו של הפעוט", אמר ד"ר לואיס סזאר סולטוסקי לסוכנות הידיעות AP. "מצאנו מחטים גם באחת הריאות, ברגל השמאלית ובחלקים שונים של בית החזה – הן לא היו יכולות להגיע לשם ע"י בליעה". יחד עם זאת, לא נמצאו פציעות חיצוניות על גופו של הפעוט. המשטרה פתחה בחקירה.

גם בישראל: ארגז כלים שלם בתוך הקיבה

בליעת כלי עבודה (צילום: בית חולים רמב"ם)
ארגז כלים שלם בתוך הבטן | צילום: בית חולים רמב"ם

אירועים מהסוג הזה, מתברר, קורים גם כאן בישראל. בחודש שעבר הגיע תושב חיפה כבן 50, בעל עבר פסיכיאטרי, לחדר המיון בבית החולים רמב"ם והתלונן על כאבי בטן עזים. האיש סיפר לרופאים כי בלע "גופים זרים". אלא שבדיקת הרנטגן גילתה כי המושג "גופים זרים" מקיף למדי: מספרם של פריטי היום-יום שנראו בצילום הפתיע אפילו את הרופאים. בין היתר נמצאו שם מקל ארטיק, מפתח אלן, מכסה עט, סיכות ראש וקיסמי אוזניים.

מכיוון שנשקפה סכנה לחייו, האיש הובהל לחדר הניתוח, שם טיפלו בו שני צוותים שונים במשך שעות ארוכות. צוות אחד בראשות ד"ר אירית חרמש, גסטרו-אונטולוגית, חדר אל הקיבה דרך הוושט באמצעות מכשור מיוחד ושלף חלק מהגופים הזרים. במקביל, צוות מנתחים בראשות ד"ר אמג'ד שלבי וד"ר מיכל מקל מהמחלקה הכירורגית, חדרו למעי הגס ושלפו את מה שנותר מ"ארגז הכלים".

לסיפור הזה יש סוף טוב: לאחר כמה ימי התאוששות בבית החולים, הפציינט הבולע שוחרר במצב בריאותי טוב חזרה לביתו.

עוד בישראל: נערה בלעה כפית שהתעקמה בבטנה

בלעה 72 כלי סכו"ם - ויצאה בחיים

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק