דיוקן הנשיא המנוח צ'אבס בהלוויתו (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

נשיא ונצואלה הוגו צ'אווז הודיע היום כי בבדיקות רפואיות שעבר בשבועות האחרונים נמצאו תאי סרטן חדשים בגופו. הנשיא אמר לעמו, בשידור חי, שהוא מתכוון לחזור לטיפולים בקובה. אם אלה לא יעלו יפה, הוא כבר הכריז על יורשו, סגן הנשיא המכהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הנשיא צ'אוו הכריז כי ניקולאס מאדורו הוא שיחליף אותו בשלטון "במקרה שמשהו יקרה" לו. צ'אווז סיפר נרגשות בפרטי פרטים על תאי הסרטן שנמצאו על ידי רופאיו הקובנים. הוא אמר לאזרחי ונצואלה שהוא נאלץ לשוב לקובה ולעבור ניתוחים. "במהלך הבדיקות, שוב, הם מצאו תאים ממאירים באותם האזורים שבהם נמצאו בעבר", העיד צ'וואז.

עם זאת, הרופאים וצ'אווז עצמו מעולם לא חשפו באיזה אזור בגופו נמצאו אותם תאים סרטניים. צ'אווז אמר בשידור שהוא "סובל מכאבים נוראיים" ושהוא נעזר במשככי כאבים לקראת הניתוח הקרב. הנשיא אמר שרופאיו שכנעו אותו להגיע בדחיפות לבית החולים ואמרו לו ש"זה הכרח המציאות". "הרופאים המליצו שאעבור ניתוח בהקדם האפשרי", אמר. "הם רצו שאעבור אותו כבר בסוף השבוע הנוכחי, אבל לא הסכמתי. רציתי לחזור הביתה". צ'אווז בילה את עשרת הימים האחרונים בקובה.

צ'אווז באוקטובר: "ניצחתי את הסרטן"

_OBJ

על פי החוקה ועל פי דבריו של צ'אווז עצמו, ניקולאס מאדורו עשוי לשאת באחריות ולתפקד כנשיא עד סוף תקופת הממשל אליה נבחר צ'אווז, כלומר עד סוף 2019. "בחרתם במאדורו כנשיא הרפובליקה", אמר צ'אווז לאומה. "אני מבקש מכם לבחור בו מעומק ליבי".

מאדורו כיהן כשר החוץ של ונצואלה במשך 6 שנים. בתום הבחירות האחרונות, הוא נבחר על ידי צ'אווז לתפקיד סגן הנשיא וכעת הוא מחזיק בשני התפקידים.

מנהיג וונצואלה, בן 58, הודיע כבר מספר פעמים שהוא "ניצח את הסרטן" שנמצא בגופו ב-2011, במיוחד לקראת הבחירות שהתקיימו במדינה באוקטובר האחרון. על פי התקשורת הקובנית - צ'אווז עומד להיכנס להרדמה מלאה במהלך הניתוח ולעבור טיפול כימותרפי.