טוען שלא ירה. פיסטוריוס בבית המשפט (צילום: AP)
פיסטוריוס בבית המשפט, היום | צילום: AP

אגדה אולימפית - וחשוד ברצח: משפטו של האצן האולימפי הנכה אוסקר פיסטוריוס, החשוד ברצח חברתו החל היום בבית המשפט בפרטוריה. פיסטוריוס הוגדר כחשוד המרכזי ברצח חברתו בת ה-30, הדוגמנית ריבה סטינקאמפ, לאחר שזו נמצאה מתה בדירתו כשעליה סימני ירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פיסטוריוס, שנעצר לאחר מציאת גופתה של חברתו בדירת היוקרה שלו בבירה הדרום אפריקנית, הובא היום בבוקר לדיון ראשון בבית המשפט, שם הוקראו בפניו החשדות נגדו. עם בואו לבית המשפט החל פיסטוריוס בן ה-26 למרר בבכי והסתיר את פניו בידיו.

המשטרה, שמצאה סימני ירי על גופתה של סטינקאמפ, חושדת שפיסטוריוס ירה בה ארבעה כדורים מבעד לדלת חדר האמבטיה, זאת בזמן שחברתו שהתה בו. עם סיום הדיון הראשון במשפט היום, הצהירו נציגי התביעה כי יטענו שפיסטוריוס תכנן מראש את הרצח וכי למעשה זמם להרוג את חברתו לפני זמן רב.

לא התכוון להרוג. פיסטוריוס וחברתו המנוחה (צילום: AP)
זוג מאושר? לפני הרצח | צילום: AP

הסיבה לירי לא ברורה עדיין, ועל פי הדיווחים, החשד הראשוני היה כי פיסטוריוס ירה בבת זוגו כי חשב בטעות שמדובר בפורץ. זמן קצר לאחר מכן, הפריכה המשטרה את הטענות הללו.

פיסטוריוס, שסבל מפגם מולד ברגליו, התפרסם כשהחל לרוץ על להבים מיוחדים ונאבק להשתתף במקצים לאצנים לא נכים. הוא רשם הישג היסטורי שהפך לנכה הראשון שמתמודד באולימפיאדה כשווה בין שווים. במשחקים האולימפיים בלונדון הוא הצליח להעפיל למקצה חצי הגמר בריצת 400 מטרים.