שוב מסע טבח בארצות הברית: אדם חמוש רצח לפחות 9 בני אדם במסע קטל בשני מחוזות במדינת אלבמה הלילה. הרוצח שרף את בית אמו, הרג כמה מבני משפחתו כשישבו על מרפסת ביתם וירה בעוברי אורח מתוך מכוניתו. בסופו של דבר, הוא ירה בעצמו. זהותם של הקורבנות עדיין לא ברורה לחלוטין.

המשטרה המקומית חוקרת לפחות 4 זירות שונות ב-3 קהילות שכנות, בכולן לטענת הרשויות ירה אותו חמוש, מייקל מקלנדון, באזרחים. החוקרים לא התייחסו למניעו של היורה, שהרג כאמור כ-9 אנשים ופצע 4, כולל ילד אחד.

מרחץ הדמים החל בשעות אחר הצהריים, כשמקלנדון שרף את הבית בו גר עם אמו, ליסה מקלנדון, בעיר קינסטון. המשטרה איתרה את גופתה של האם בתוך הבית, אך השוטרים לא יכלו להיכנס לתוך הבית הבוער כדי לקבוע את סיבת המוות שלה - והאם היא הקורבן ה-10 של מסע ההרג של בנה.

"הוא הרג את הסבים ואת הדודים שלו"

לאחר ההצתה המשיך מקלנדון כ-12 מיילים דרום מזרחה לעיירה סמסון, במחוז ז'נבה במדינה. שם הוא ירה ב-5 אנשים: 4 מבוגרים וילד, בבית המשפחה. כשעבר בשני בתים אחרים, הרג מקלנדון אדם אחד בכל בית.

זהויותיהם של כל הקורבנות עדיין לא ידועות. ככל הנראה, חלקם הם בני משפחה של היורה. "זה החל בבית אמו", אמר גורם במשטרה, "ואז הוא עבר לסמסון והרג את סבתו וסבו ואת דודו ודודתו. הוא חיסל את כל המשפחה. אנו לא יודעים מה גרם לו לבצע את זה".

מקלנדון גם ירה לעבר מכונית שיטור מקומי לא פחות מ-7 כדורים. עוזר השריף שישב במכונית נפצע מרסיסים. לאחר מכן הוא ירה למוות באדם במכולת המקומית, ואדם נוסף בתחנת שירות.

רצח באלבמה (צילום: רויטרס)
אחת מזירות הירי | צילום: רויטרס

ירה בעצמו בתוך המפעל בו עבד

תושב סמסון, גרג מקלוף, אמר לסוכנות הידיעות איי פי כי הוא מילא דלק במכוניתו כאשר היורה פתח באש, הרג אישה שיצאה מהתחנה ופצע את מקלוף עצמו בכתף ובזרוע מרסיסים. "בהתחלה חשבתי שמישהו משחק", אמר מקלוף וסיפר כי היורה דהר לתוך מגרש החנייה ולחץ על הבלמים בחוזקה. ואז הוא ראה את הרובה. "אני המום שמשהו כזה יכול לקרות. שמישהו יכול לעשות דבר כזה, זה מזעזע".

המשטרה רדפה אחר מקלנדון עד שיצא ממחוז ז'נבה, זירת הירי האחרונה שלו, עד למפעל מתכות גדול. שם הוא ירה כ-30 כדורים מנשק חצי-אוטומטי. אחד הכדורים פגע בשריף פרנקי לינדסי, שניצל בזכות האפוד חסין הכדורים שלו. לאחר מכן נכנס מקלנדון אל המפעל וירה בעצמו.

עובד במפעל סיפר כי מקלנדון עצמו היה עובד שם. "המזכירה שלי שמעה יריות", אמר העובד. "זה אחד מהאירועים הטרגיים ביותר במחוז ז'נבה". סנאטורית תושבת המדינה, אן סמית', סיפרה כי "הוא נהג ברחוב וירה באנשים שישבו על המרפסות שלהם. משפחה שלמה ישבה על המרפסת ונורתה".