חזרה מהמתים: נערה מדנמרק שהייתה שרויה בתרדמת במשך מספר ימים לאחר שעברה תאונת דרכים קשה, התעוררה באורח נס - ממש כשהרופאים עמדו להכריז שהיא במצב של מוות מוחי ולהעביר את איבריה לתרומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרופאים העריכו שסיכויי ההחלמה של קארינה מלכיור בת ה-19 נמוכים מאוד, וביקשו מבני משפחתה לשקול לתרום את איבריה. הוריה הסכימו ומלכיור נותקה ממכשירי ההנשמה המלאכותית.

אבל אחרי כמה ימים זה קרה. כשהרופאים הכינו אותה לתרומת איברים בבית החולים ארהאוס בדנמרק, הם נדהמו כשלפתע היא פקחה את עיניה והחלה להזיז את רגליה. הנערה, שחזרה מהמתים, מחלימה כעת במרכז השיקום בבית החולים והיא יכולה ללכת, לדבר ואפילו לרכב על סוסתה מטילדה.

המשפחה תובעת את ביה"ח: "שודדים בחלוקים לבנים"

הסיפור לא נגמר כאן. משפחתה תובעת כעת את בית החולים, כך מדווח המגזין הרפואי "מדיקל דיילי", בטענה שהרופאים ניתקו את קארינה ממכונות ההחייאה מוקדם מדי מפני שהיו "נואשים" לטענת המשפחה, להעביר את איבריה לתרומה.

בזמן התרדמת (צילום: הטלוויזיה הדנית‎ DR)
בזמן התרדמת | צילום: הטלוויזיה הדנית‎ DR

"השודדים האלה בחלוקים לבנים ויתרו מהר מדי כי הם רצו תרומת איברים", האשים קים, אביה של קארינה, בריאיון לעיתון הדני אקסטרה-בלאדט.

מנהל בית החולים כתב בהצהרה לכלי התקשורת בדנמרק: "אנו מאושרים שהאישה הצעירה הזו שרדה וכעת ממשיכה בחייה לאחר התאונה. עם זאת, טעינו בדרך וגרמנו למשפחתה להאמין שבתם ואחותם תמות". בהצהרה נכתב כמו כן, שבית החולים אימץ נהלים חדשים באשר למועד תרומת איברים.