אין תמונה
הונדה מציגה: מכונית לנשים בלבד

שוק הרכב הוא התחום הנחשב גברי בדרך כלל, אך יצרנית הרכבים היפנית "הונדה" מנסה לשנות את התמונה עם מכונית חדשה, המיועדת לנשים בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הדגם המדובר נקרא Honda Fit She's ומיוצר בצבע אחד בלבד - ורוד. בנוסף, שמשת הרכב הקדמית מתוכננת כך שתחסום קרינה ותמנע היווצרות קמטים. למתעניינים, או יותר נכון מתעניינות, התענוג עולה כ-17 וחצי אלף דולרים ובשלב זה ניתן להשיגו אך ורק ביפן.

חידושים נוספים ברכב המותאמים במיוחד לנשים אפשר למצוא במערכת בקרת מיזוג חדשנים המבטיחה ליצור אקלים אשר יעשיר וישפר את עור הפנים. אם המכונית הנשית תתקבל באהדה ובמידה ותהיה דרישה לכך, בהונדה כבר מתכננים להוציא את הדגם גם בצבע נוסף תחת השם "חום אייליינר".

זהו לא הניסיון הראשון להגיע לליבו של המין היפה דרך מכוניות - בעבר ייצרה חברת קרייזלר האמריקנית דגם בשם "דודג' לה פאם" שנתקל באדישות ואף בעוינות מסוימת בקרב הקהל הנשי.

אין תמונה
מבט מבפנים לרכב הנשי

ארגונים פמיניסטיים ברחבי העולם אולי יתרעמו על הדגם הלא שוויוני, אך התומכים מזכירים כי ביפן בשונה מרוב העולם, יש עדיין הפרדה מגדרית ברורה בין נשים לגברים. לראייה, מרבית הנשים במדינה נשארות מחוץ לשוק העבודה ונשארות לתחזק את משק הבית. בכך אולי נעוצה הסיבה לשאלה שעדיין לא נענתה, האם המכונית תימכר גם במדינות נוספות מלבד יפן.

צפו בכתבה המתארת את הרכב הנשי החדש: