פרנסואה הולנד, מנהיגה החדש של צרפת, מצטייר בעיני האומה כ"מר נורמלי" או במילים אחרות, האיש שתפגשו בסופרמרקט. לדבריו, גם אחרי הבחירות "אצא לעשות קניות כשהמקרר יהיה ריק".

אבל אם לא יהיה לו כוח לצאת לסופר אחרי יום של מאבקים מדינים או כלכליים, הוא יוכל לשלוח את בת זוגו. בדומה לבעלה, ובניגוד מוחלט לאישה שאותה תחליף בתפקיד הגברת הראשונה, ואלרי טריירווילר בת ה-47 מביאה סגנון חדש לחלוטין - גם לארמון האליזה.

טריירווילר והולנד בימים טובים יותר (צילום: AP)
האישה שאיתו. ואלרי עם בן זוגה | צילום: AP

טריירווילר, עיתונאית פוליטית במקצועה, מתכוונת להמשיך לעבוד והיא עשויה להיות הגברת הראשונה שתביא לארמון תלוש משכורת. העובדה שהיא עיתונאית העוסקת בפוליטיקה רק תהפוך את תפקידה כזוגתו של הנשיא להרבה יותר מאתגר והרבה יותר מעניין - שכן, מה היא תכתוב על בן זוגה המנהיג?.

קרלה ברוני, לעומתה, הביאה איתה לארמון תדמית זוהרת של נסיכה מתוקף מקצועה כשחקנית ודוגמנית, אבל היא לא ידעה אם המקרר מלא או ריק - ונראה שהצרפתים יודעים להעריך את מי שמבין יותר את מצבם.

מחפשת מציאות מתחת למיטות של הילדים

ואלרי בת ה-47 מסקרת כבר 20 שנה את הפוליטיקה הצרפתית עבור המגזין הנחשב "פארי מאץ'", ובמקביל מארחת תכנית פוליטית משלה בערוץ הכבלים "דיירקט 8".

אתמול בחגיגות הניצחון, עם הולנד (צילום: AP)
אתמול בחגיגות הניצחון, עם הולנד | צילום: AP

בתחילת הקמפיין של הולנד לנשיאות היא טענה שאין שום קונפליקט וכי היא יכולה להמשיך להיות כתבת פוליטית ובת זוגו של המועמד המוביל, אבל אנשי הקמפיין דחפו מקלות לגלגליה המקצועיים כשפרסמו תמונה שלה ומתחתיה הכותרת "הנכס הזוהר של הולנד". טריירווילר לא אהבה את התמונה וגם לא את התואר "זוהרת", שמתאים יותר לגברת הראשונה היוצאת.

רבים מהעיתונאים בצרפת, עמיתיה של טריירווילר, טוענים כי קרלה ברוני - ה"הילה" של הנשיא היוצא - הייתה יכולה לעשות את ההבדל בין ניצחון להפסד, אבל היא לא השכילה לנצל את יכולותיה והפכה למעמסה על הנשיא.

ברוני לא פיתחה את הקרייירה שלה במהלך שנותיה באליזה ולא הפכה לדמות מושכת יותר בפני עצמה. סרקוזי סיפר כי היא מנגנת ושרה לו בכל לילה, אבל הציבור הצרפתי לא שמע את השירה הזו, ובמקום זאת הוא שמע את תלונותיו של הבמאי וודי אלן שאיבד את קור הרוח במהלך עבודתו עם הגברת הראשונה המנופחת - מחשיבות עצמית או מיותר מדי בוטוקס.

תחזור לשיר? קרלה ברוני (צילום: רויטרס)
תחזור לשיר? קרלה ברוני | צילום: רויטרס

טריירווילר היא גם אמא ל-3 נערים בני עשרה, שהספיקה להתגרש כבר פעמיים. אל זרועותיה ברח פרנסואה הולנד מידיה של אם ילדיו - הפוליטיקאית הסוציאליסטית הוותיקה סגולן רויאל, מי שהפסידה בבחירות הקודמות לסרקוזי. אולם ואלרי טוענת שהיא לא מוכנה לקבל הקצבה מהמדינה בעבור הילדים, וכי היא מתכוונת להמשיך ולעבוד קשה כדי לשמור על רווחתם של ילדיה.

ומה קורה בתוך ביתה של ואלרי? את בגדיה, טוענת הגברת הראשונה החדשה, היא קונה בשוק ולא בחנויות מעצבים, והיא נוהגת לחפש צעצועים מתחת למיטות הילדים, ממש כמו כל אמא. ואלרי מתלוננת על כך שנשיא צרפת הנבחר לא זוכר לסגור את הדלתות אחריו, אבל מיד מפגינה נאמנות וטוענת כי ממש כמוה - "אין לו שום דבר להסתיר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק