ביום בהיר אפשר היה להבחין בקודקודו של המגדל הזה ממרחק של 95 קילומטרים. אילו היה מוצב בלב תל אביב, אפשר היה להבחין בו מן השכונות הצפוניות של חיפה, אולי אפילו מנצרת . 3,700 שנים לאחר שנבנה בבבל המגדל שהעלה את חמתו של אלוהים, הוקם בלב דובאי מגדל בבל מודרני.

גם את הבניין המתריס הזה הקימו אנשים דוברי שפות שונות. יש פועלי בניין זרים מפקיסטן, רצפים מהודו וצבעים מבנגלדש. כל אחד מהם הרוויח בממוצע 700 שקל לחודש. מול עיניהם הייתה רק משימה אחת - להקים בכל שלושה ימים קומה. בתום 1,325 ימי עבודה עמדו 169 הקומות על תלן - המגדל הגבוה ביותר בעולם.

קשה להבין את העוצמה של מפלצת הבטון, הפלדה והזכוכית הזאת. גובהה כמעט קילומטר וסך משקל הבטון בה שווה למשקלו של עדר של 100,000 פילים. תיירים באים לדובאי רק כדי לראות את המגדל המדהים, וזאת ללא ספק הייתה מטרתם של העומדים מאחורי בנייתו.

המשבר הכלכלי שפקד את העולם בשנה שעברה איים להקפיא את התנופה הגדולה שהייתה המשק האמירויות במפרץ וגם לעצור את בנייתו של המגדל האגדי. אך ברגע האחרון נשיא האמירויות ואיל נפט ענק, שלח לדובאי סיוע חירום של 25 מיליארד דולר, ובכך הציל את שכנתו מפשיטת רגל ואת המגדל מקריסה.

אך כעת, המגדל שמתנשא לגובה של פי ארבעה וחצי פעמים ממגדל עזריאלי, יכול לגרום לנו לשכוח את המשבר הפיננסי המשתלט על הנסיכות. המעלית המהירה בתבל מסוגלת להעלות אותנו 169 קומות במהירות של 165 קילומטרים לשעה במבנה הגבוה ביותר שנבנה בידי אדם אי-פעם.