אין תמונה
התמונה שהפכה לסערה פוליטית

הבדיחה הזו לא הצחיקה אף אחת: הודעת דואר אלקטרוני שהועברה על ידי פעילה רפובליקנית מקליפורניה, ובה תמונה של קופי שימפנזה עם פרצופו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה מעוררת בימים האחרונים סערה בארצות הברית. היא מצדה, כלל אינה מבינה על מה המהומה.

מרלין דבנפורט, רפובליקנית מאורנג' קאונטי קליפורניה ואחת מפעילות תנועת "מסיבת התה", סופגת עכשיו קיתונות של ביקורת אחרי ששלחה לחבר מהמפלגה ומהתנועה את התמונה הגזענית - שהודלפה לתקשורת. בהודעת המייל נראה הנשיא ברק אובמה ומי שאמורים לייצג את הוריו - כצמד שימפנזים. מתחת לתמונה נכתב: "עכשיו , אפשר להבין למה אין לו תעודת לידה".

בסוף השבוע עברה הודעת המייל בין אתרי החדשות והאתרים החברתיים בארצות הברית - והתגובות לא איחרו להגיע. אנשי המפלגה הרפובליקנית התנערו וגינו בתוקף את המייל ואת הכתובת, ותיארו זאת כמעשה "פשוט מביש". אפילו קריאות להתפטרותה של דבנפורט עלו ברשת.

מסרבת להתפטר, מחפשת את המדליף

דבנפורט שוחחה עם תחנת הרדיו במחוז שלה ולא הבינה על מה כל המהומה. "אוי נו, באמת, כל מי שמכיר אותי יודע שאני לא גזענית", היא אמרה. "זו הייתה בדיחה, יש לי חברים שחורים, שלחתי את המייל הזה למספר מאוד מצומצם של אנשים, לאנשים שוודאי לא יתעצבנו מזה".

במקביל, היא שלחה מייל נזעם לכל הקבוצה שקיבלה את המייל המקורי ודרשה לדעת "מי הפחדן שהדליף את התמונה לתקשורת". "אני מסרבת להתפטר", הדגישה. עכשיו היא מחכה שהסערה תחלוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק