מכשיר אייפון ישן, ארכיון (צילום: החדשות)
אייפון יקר. ארכיון | צילום: החדשות

דגם אבטיפוס של אייפון שטרם יצא לשוק הלך לאיבוד בחודש שעבר. המכשיר החדיש אבד ככל הנראה לעובד החברה, שבילה בפאב בסן פרנסיסקו והחזיק את המכשיר מתוקף תפקידו, כך מפרסם היום אתר "פוקס ניוז".

בחברת "אפל" סירבו להגיב לדיווח באופן רשמי, אך מקור בחברה אמר כי נעשו מאמצים כבירים כדי להשיג בחזרה את הדגם הנדיר ויקר הערך ואף נערכה פנייה למשטרה המקומית כדי שתסייע בעניין.

שבב אלקטרוני שהותקן בטלפון הוביל לבית פרטי בעיר, בן שתי קומות, שמתגוררת בו משפחה אחת בלבד. חוקרי משטרה ונציגים מטעם "אפל" הופיעו בבית ושוחחו עם גבר שהיה במקום, שאישר שהיה בפאב באותו היום שבו אבד האייפון הנדיר, אך הכחיש כי המכשיר יקר הערך בידיו. גם כאשר הוצעה לו "תמורה כספית הולמת", סירב האיש לאשר כי המכשיר בידו.

לפני שנתיים: עובד התאבד מסיבה דומה

אין זו הפעם הראשונה שתקרית מן הסוג הזה מתרחשת. בשנה שעברה נגנב דגם אבטיפוס של אייפון 4, גם כן בסן פרנסיסקו, כשימים ספורים לאחר מכן דווח כי הוא נמכר לבלוג טכנולוגיה ב-5,000 דולרים. התוצאה של אובדן המכשיר עלה אז לאפל בפרסום בלעדי של הדגם באותו הבלוג, עוד לפני שמנכ"ל החברה דאז סטיב ג'ובס היה יכול להציגו באופן רשמי.

בשנת 2009 התאבד עובד סיני לאחר שאיבד דגם אבטיפוס של המכשיר היקר. בחברה העריכו כי הפועל התאבד מאחר שלא עמד בלחץ מפני התוצאות הצפויות לרשלנותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק