זה אמנם לקח כמה ימים, אבל היה שווה לחכות. סרטון שעלה לאתר יו-טיוב מתעד את הרגע הדרמטי בו החליט הדייל סטיבן סלייטר לפתוח את יציאת החירום, ולגלוש לחופשי. סיפורו של הדייל ש"נשבר לו" מסעיר את כלי התקשורת בארה"ב שממשיכים לעסוק בנושא ללא הרף.

בסוף השבוע האחרון הפתיע סלייטר כאשר שחרר הצהרה באמצעות עורך דינו: "אני רוצה לחזור לעבוד". הווארד טורמן, עורך דינו של סלייטר הוסיף כי מרשו מאוד אוהב לטוס, "ומקווה לעשות זאת בהקדם". טורמן גם התייחס למימדים העצומים שתפסה הפרשה בכלי התקשורת בארה"ב ובעולם: "אני מודה לעולם על ההבנה והתמיכה שהם מעניקים לסלייטר".

תזכורת: סלייטר צעק "נמאס לי" - וקפץ מהמטוס

@002הפרשה החלה בעת ויכוח עם אחת מנוסעות המטוס בו עבד סלייטר, שהורה לה ולשאר הנוסעים להתיישב עם נחיתת המטוס מתוך דאגה לשלומה. למרות בקשתו, הנוסעת בחרה שלא להקשיב לו ולהתחיל להוציא את חפציה מתא המטען. כשהפציר בה שוב להיענות לדרישתו זכה סלייטר בקללה עסיסית תוך כדי שהוא נחבט בטעות על ידי תיקה האישי.

הדייל לא נשאר חייב, וניגש אל מערכת הכריזה של המטוס כדי להודיע לה ולשאר הנוסעים ההמומים שהוא עוזב את המקצוע כי "נשבר לו". סלייטר פתח את המזווה, הוציא משם פחית בירה ופתח את דלתות המטוס שהפעילו את המגלשה המתנפחת שנועדה למקרי חירום. משם הוא נסע במהירות לביתו שברובע קווינס. מספר שעות לאחר מכן הגיעו שוטרים לביתו ועצרו אותו בחשד לסיכון הציבור ולהסגת גבול.