הבריטים מתכוננים. אילוסטרציה (צילום: dailymail)
הבריטים מתכוננים. אילוסטרציה | צילום: dailymail

בריטניה מתכוננת לסערה: החזאים בממלכה מזהירים כי הסופה שמתקרבת לחופי האי היא הקשה מזה שנים רבות, והיא תשבש את אורח החיים במהלך היום. טיסות רבות בוטלו מראש, כוחות המשטרה וכיבוי האש נמצאים בכוננות גבוהה כשהחשש העיקרי הוא מהצפת הכבישים הראשיים העמוסים בדרום אנגליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כבר אתמול נרשם אירוע חריג בעקבות הסופר, כשנער בן 14 נסחף למים לאחר ששיחק על מזג סמוך לסאות'המפטון. משמר החופים והמשטרה חיפשו אחריו עד שעות הלילה המאוחרות, בים סוער ובתנאי ראות קשים, אך הוא לא נמצא ויש חשש כבד לחייו.

המשטרה במחוז ססקס ביקשה מהאזרחים להתרחק מקו החוף עד שהסופה תחלוף. הרוחות שהיכו באי התגברו במהלך הלילה והם צפויות להגיע לשיא היום בשעות הבוקר המאוחרות. כמה מחברות הרכבות במדינה ביטלו רכבות מראש, ונמלי התעופה הודיעו על ביטולן של עשרות טיסות כצעד מונע. בנמל התעופה הית'רו שבלונדון, אחד העמוסים בעולם, בוטלו כבר 60 טיסות. חברת יורוסטאר, שמפעילה רכבות מהירות מהאי הבריטי ליבשת הודיעה כי תבטל את רכבות הבוקר ותחליט האם לחדש את השירות רק לאחר שהמסילות יבדקו.

ראש הממשלה קמרון אמר כי רשויות המדינה פועלות כדי להבטיח את המשך שירותי התחבורה, החינוך והחשמל למרות הסופה, כשהחזאים צופים שתביא לרוחות במהירות של יותר מ-120 קמ"ש באזור החוף. הסופה צפויה להכות בבריטניה במהלך שעות הבוקר והצהריים, ואחר הצהריים היא תעבור את האי לעבר הים הצפוני.