נכנס ללב העניינים: נשיא ארצות הברית ברק אובמה הוא ראש המדינה הראשון שהגיע היום למנהלת פייסבוק בעמק הסיליקון בקליפורניה. אובמה הוא המדינאי הראשון שנכנס למרכז הכוח של הרשת החברתית החזקה בעולם. אובמה סייר בעוד חברות באזור, ובשיאו של הביקור הוא ערך הלילה (שעון ישראל) שיח פומבי עם גולשי הפייסבוק, כשעל הפרק - נושאים כלכליים. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו את הצ'אט בשידור חי. 

המארח הרשמי של אובמה הוא לא אחר מאשר מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג. "אנשים חולקים בפייסבוק הרבה דברים, גם את דעותיהם הפוליטיות. יותר ויותר פוליטיקאים עושים את זה גם", פתח צוקרברג את דבריו. "אני קצת לחוץ, נשיא ארה"ב כאן! כבוד הוא לנו לארח כאן בפייסבוק את נשיא ארצות הברית ברק אובמה", המשיך לקול תשואת הקהל.

לאחר מכן הזמין צוקרברג את אובמה, שאמר: "תודה לכם על שאתם מארחים אותנו. שמי הוא ברק אובמה ואני זה שגרמתי למארק ללבוש ג'קט ועניבה. אני מאוד גאה בזה".

"הסיבה העיקרית לשמה אנו עושים זאת היא שיותר ויותר אנשים צעירים מחוברים למדיה", הסביר הנשיא. "היסטורית, מה שעושה דמוקרטיה בריאה הוא אזרחים מעורבים. פייסבוק מאפשר לנו לוודא שזה לא קשר חד כיווני, ושאני לא רק מדבר אליכם - אלא שאתם עונים לי".

רוצה להיות כמו קנדי והטלוויזיה

בבית הלבן רואים את הקשר של אובמה עם העולם הטכנולוגי והשימוש בכלים שברשת כדי להתקרב לתומכים, למעריצים וכמובן לנדבנים, כהכרחי ביותר. לאנשי ממשל אובמה אין ספק שהמרוץ למשרות הפוליטיות עובר ברשתות האלה, ממש כמו שלפני חמישים שנה, כשהפוליטיקאים התחילו להבין את עוצמתה של הטלוויזיה.

לדף הפייסבוק של הנשיא האמריקני יש כיום יותר מ-19 מיליון מעריצים. 7.5 מיליון חברים עוקבים חשבון הטוויטר של הנשיא - עדיין פחות מליידי גאגא. הערב ידבר אובמה עם תומכיו ועם חבריו. עוד 500 מיליון משתמשים סביב העולם צפויים לצפות באסיפת הגולשים המיוחדת. בלי פרומפטר ובלי יועצים, אובמה יהיה ראש המדינה הראשון שמתייצב בפייסבוק - מול הגולשים.