קריקטורה
עכשיו הם יצטרכו משהו אחר שיכתוב את תכנית התמריצים הבאה | צילום: ניו יורק פוסט

קריקטורה של הנשיא האמריקני ברק אובמה שפורסמה אמש בניו יורק פוסט מעלה את זעמם של פעילים למען זכויות האזרח בטענה ש"האיור מזכיר את הגזענות ההיסטורית, על ידי כך שהמאייר מציע את האפשרות שגורילה כתבה את תכנית התמריצים של הנשיא אובמה".

באיור נראים שני שוטרים עומדים מעל גופת שימפנזה שכרגע נורה על ידם (ההתייחסות היא למקרה מאמש בו אישה ננשכה על ידי שימפנזה, שימפנזה שנורה אחרי ההתקפה). אחד השוטרים אומר לחברו: "עכשיו הם יצטרכו מישהו אחר שיכתוב את תכנית התמריצים הבאה". הביקורת היא כמובן נגד תכנית התמריצים הכלכלית החדשה, תכנית שנעשתה לבקשתו של הנשיא אובמה, הנשיא האמריקני השחור הראשון.

הקריקטורה הזו התסיסה את האווירה בארצות הברית. נשיא ה"הליגה האורבנית הלאומית" מארק מוריאל אמר כי "הצגה של הנשיא אובמה ומאמציו להחיות את הכלכלה בצורה אלימה היא בזויה, גזענית ובלתי מקובלת".

פעיל זכויות האדם, הכומר השחור אל שארפטון אמר כי "האיור הוא 'מעצבן', וזה במילים יפות. הוא מאפשר תקיפה גזענית שמשווה בין האמריקנים-האפריקנים לקופים". שארפטון הפנה את זעמו גם לעיתון. "הניו יורק פוסט צריכים להסביר למה בדיוק הם התכוונו באיור הזה", אמר.

המאייר שון דלונאס אמר כי עמדתם של הנזעקים, ובראשם הכומר שארפטון היא "מגוחכת". "אתם באמת חושבים שאני קורא לירות באובמה?", אמר. "אני לא רואה את זה בקריקטורה". עורך העיתון אמר שהקריקטורה היא "פרודיה לגיטימית על החדשות העכשוויות".