אם למישהו עוד נותרו סימני שאלה לגבי כוונותיה הגרעיניות של סוריה, הדוח של הסוכנות לאנרגיה אטומית מוחק אותם: על פי הדוח, שחלקים ראשונים ממנו מתפרסמים הערב, האתר שהופצץ בסוריה (על פי דיווחים זרים, על ידי ישראל) נועד לשמש ככור גרעיני, ונמצאו בו עקבות אורניום רבים.

"לאתר הסורי שהופצץ היו , ללא כל צל של ספק, מאפיינים של אתר גרעיני, אך הוא היה נטול כל אמצעים לשימוש כלשהו במאפיינים אלה", אומרים בסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית. "מספר עצום של עקבות אורניום נמצאו בו, אך מקורם אינם ידוע".

הסוכנות לאנרגיה אטומית צפויה לבקש משלטונות סוריה להציג בפניה את הריסות האתר ואת הציוד שפונה ממנו לאחר ההפצצה. בנוסף תבדוק הסוכנות שלושה אתרים סורים נוספים הקשורים לאתר שהופצץ, על מנת להשלים את החקירה.

מבקשים מסוריה שקיפות

פקחי הסוכנות לאנרגיה אטומית מציינים כי סוריה צריכה לאפשר שקיפות גדולה יותר ולספק מסמכים על האתר שהופצץ, על מנת להשלים את החקירה.

על פי דיווחים זרים, חדרו מטוסי קרב של חיל האוויר הישראלי לשטחי סוריה ב-6 בספטמבר 2007, תקפו והשמידו מתקן ששימש ככור גרעיני לייצור פלוטוניום שהיה בשלבי בנייה, שנבנה בסיועה של צפון קוריאה.

גורמים רשמיים בישראל שמרו על דממה מוחלטת בכל הקשור לנושא, וכך גם סוריה, שהסתפקה בגינוי חריף בלבד על הפגיעה בריבונותה. מעבר לכך, נמנעה סוריה מלספק פרטים מדויקים על שהתרחש. מאוחר יותר טען נשיא סוריה בשאר אסד כי "המתקן שהופצץ היה מתקן צבאי שאינו בשימוש".