קונדומים מחולקים לאוהדים (צילום: אי פי)
הודית מחלקת קונדומים - קטנים | צילום: אי פי

הגודל לא קובע? בדיקה שנערכה בקרב יותר מ-1,000 משתתפים מעלה כי הקונדומים המיוצרים על פי גודל אחיד ברחבי העולם - פשוט גדולים מדי עבור איברי מינם של מרבית הגברים ההודים.

המחקר מצא שאיבר מינם של יותר ממחצית מהגברים ההודים שניסו את הקונדומים, אינו מצליח לאכלס את כל כלי הגומי שמגן ממחלות ומהריונות לא רצויים.

הממצאים מופו לפי מעמדות חברתיים, אזורי מחייה גיאוגרפיים ואפילו דת. המסקנה העיקרית הייתה כי ל-60 אחוזים מהגברים בהודו יש איבר מין קצר יותר בשלושה עד חמישה סנטימטרים משאר המשתמשים בקונדומים ברחבי העולם.

"זה לא הגודל - זה מה שאתה עושה איתו"

בקשה יוצאת דופן לביהמ"ש (צילום: AP)
"יותר חשוב מה אתה עושה עם השרביט שלך" | צילום: AP

להודים עצמם יש תירוץ מעניין למדי. "הקונדומים פשוט גדולים מדי", אמר ד"ר צ'נדר פורי, מומחה לפוריות במרכז ההודי למחקר מדעי. בהודו לוקחים את הפרטים האלה מאוד ברצינות, גם בגלל שבמדינה יש את מספר נשאי האיידס יותר מכל אומה אחרת בעולם.

רוצים לצפות בקטעי וידאו מפתיעים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"קונדומים קטנים נמכרים בהודו, אבל האנשים פשוט לא מודעים לכך", אומר ד"ר פורי. "יש מתחת לפני השטח הרבה מאוד דיונים בנושא, אבל בפועל לא הרבה אנשים ילכו לבית המרקחת וישאלו על קונדום במידה קטנה יותר".

לסוניל מהרה, מומחה הודי אחר, יש תגובה מעניינת לממצאים: "זה לא הגודל שקובע, זה מה שאתה עושה עם השרביט שלך. על פי גודל האוכלוסייה בהודו, ניתן להניח שהגברים בהודו עובדים היטב".