הניסיונות של מייסד אימפריית "פלייבוי" יו הפנר להרוויח מיתרונותיה של היוגה בעירום מזעזעות את מנהיגי דת ההינדו, שזועמים ואומרים כי מלך הפורנו הפך את התרגול הרוחני והפיזי ל"תאבת בצע".

במשך מאות שנים תמכה דת ההינדו בהודו בעירום אנושי, כשנזירים ו"פאקירים" הולכים לאורך אלפי קילומטרים ברחבי תת-היבשת ולובשים רק מעט יותר מחיוך.

ואולם, סרט וידאו מבית "פלייבוי" בו מככבת שרה ג'ין אנדרווד, שזכתה ב"שפנפנת השנה" לשנת 2007, כשהיא מבצעת תנוחות יוגה שונות, הרגיז מאוד את זקני הדת ההודיים. הם רואים את הסרט כ"שורה של ניסיונות למסחר את התרגול העתיק והרוחני".

"תאבת הבצע של פלייבוי"

"ההינדואים כועסים בשל השימוש הלא נאות בשיטת היוגה העתיקה על ידי תאבת הבצע של פלייבוי, ואנו דוחקים בארגון להפסיק את שיווק מוצרי היוגה שלו", אמר ריאן זד, נשיא אגודת ההינדו הבינלאומית.

הוא הוסיף, "יוגה היא אחת משש שיטות של הפילוסופיה ההינדית. זו משמעת פיזית ומנטלית גבוהה ביותר, בה נשמת האדם יכולה להתאחד עם הנשמה האוניברסלית".

הביקורת הזו היא האחרונה מבין שורה של מתקפות שזכו לכינוי "מלחמות היוגה", שורה של סכסוכים על "חטיפה" לכאורה של היוגה, לשם רווח. תעשיית היוגה, על פי ההערכות, מגלגלת שישה מיליארד דולרים בשנה בארה"ב לבדה, כשההמצאה האחרונה בנושא היא יוגה לבעלי חיים.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק