אפס סולבנות לתרבות מערבית (צילום: dailymail\Reuters)
מחריפים את הטון. קים ג'ונג און | צילום: dailymail\Reuters

קוריאה הצפונית הודיעה הלילה על אשרור תכנית התקיפה הצבאית נגד ארצות הברית. דובר המטה הכללי במדינה הזהיר שמדובר יהיה במתקפה חסרת רחמים המערבת גם "תקיפה גרעינית מגוונת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו מיידעים באופן רשמי את הבית הלבן והפנטגון כי המדיניות העויינת הגוברת של ארצות הברית כלפי קוריאה הצפונית, והאיום הגרעיני הלא זהיר שלה על קוריאה הצפונית, יימחצו בידי התקיפה הגרעינית המגוונת וחסרת הרחמים של הכוחות המזויינים בקוריאה הצפונית", מסר דובר המטה הכללי בשמו של הרמטכ"ל הצפון-קוריאני.

מוקדם יותר היום, הודיעה קוריאה הצפונית כי תסגור את אזור התעשייה קי-סונג, המשותף לה ולקוריאה הדרומית. על פי הפרסום בסוכנות הידיעות AP, צפויה המדינה לחסום את האזור ולא לאפשר את כניסתם של עובדים-אזרחיה של קוראיה הדרומית.

מזכיר המדינה, ארכיון (צילום: AP)
"הם פרובוקטיביים". ג'ון קרי | צילום: AP

דיבורים פזיזים

סוכנות הידיעות דיווחה כי 450 עובדים דרום קוריאנים ששהו באזור התעשייה עוכבו בו על ידי השלטונות הצפון קוריאנים, אולם לאחר מספר שעות אפשרה פיונג יאנג לפועלים לשוב לארצם. במקביל, כניסתם של 480 פועלים נוספים שתכננו להיכנס לאזור שהוקם בשטחה של צפון קוריאה לפני כ-8 שנים נאסרה על ידי השלטונות.

סגירת אזור התעשייה הינה תסמין נוסף למתיחות הגוברת בין שתי המדינות. אמש דווח כי קוריאה הצפונית תשוב לפיתוח תכנית הגרעין שלה, לאחר שהתחייבה לסגת ממנה בתמורה להקלה בסנקציות שהוטלו עליה.

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי התייחס אף הוא להסלמה באסיה. קרי הבהיר כי הצעדים בהם נוקטת קוריאה הצפונית "הם פרובוקטיביים, פזיזים ומסוכנים". קרי, התייחס להתבטאויות שנשמעו בימים האחרונים מצד בכירים צפון קוריאנים וכן למנהיג קים ג'ונג און בדבר כוונתם לכוון משגרים לעבר מטרות אמריקניות במזרח. "ארצות הברית נחושה להגן על עצמה, ועל בנות בריתה - דרום קוריאה ויפן", הבהיר קרי.