מאז הגיח לעולם לפני כשבוע, ממשיך "אתגר דלי הקרח" להתפשט ברשתיות החברתיות ולנפק בכל יום עשרות סרטונים של ידוענים בינלאומיים המתגייסים למען העלאת המודעות למחלת ניוון השרירים - בעזרת מקלחת צוננת של מי קרח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביום שלישי שעבר היה זה הזמר ג'סטין טימברלייק שנענה לאתגר. בתיעוד שהפיץ ביוטיוב ובאינסטגרם, שטף את עצמו טימברלייק, יחד עם חברי להקתו, בדליים מלאים במי קרח. בהתאם לכללים גלגל טימברלייק את המשימה למאותגר הבא: מגיש תכנית הלילה של רשת NBC, ג'ימי פאלון.

פאלון מצדו לא נשאר חייב, ובסוף תכניתו בשבוע שעבר זיכה את עצמו ואת חברי להקת החימום שלו במקלחת הצוננת. את האתגר שיגר פאלון אל כר הדשא של קבוצת הפוטבול ניו יורק ג'טס.

"אתגר דלי הקרח" סטייל ביל גייטס

האתגר המקפיא לא פסח גם על אושיות ההיי-טק והאינטרנט העולמיות, שהוכיחו שהם מסוגלים לפרוץ מעת לעת את התדמית המרובעת שלהם. בין הראשונים להתגייס למשימה היה מנכ"ל ומייסד פייסבוק, מארק צוקרברג, שקיבל את האתגר שהציב לו מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי.

ביל גייטס באתגר "דלי הקרח"
ביל גייטס באתגר "דלי הקרח" | צילום:

לפני שהפך את דלי מי הקרח מעל ראשו, קרא צוקרברג למייסד מייקרוסופט ביל גייטס, לסמנכ"לית פייסבוק שריל סנדברג ולמייסד נטפליקס ריד הסטינגס להשיב לאתגר תוך 24 שעות.

התגובה לאתגר הגיעה - והגיעה בסטייל: בסרטון מושקע יחסית שהפיק ביל גייטס, נראה איש המחשבים בן ה-59 משרטט דגם שיאפשר לו לשפוך את הדלי מעל ראשו במשיכת חבל בלבד.

המקלחת הקרה של שפילברג (צילום: יוטיוב)
המקלחת הקרה של שפילברג | צילום: יוטיוב

מטים קוק ועד סטיבן שפילברג

נוסף על צוקרברג וגייטס, החליט גם מנכ"ל הענקית אפל, טים קוק, להתגייס למשימה. במהלך הופעת רוק בארצות הברית התייצב קוק על הבמה וקרא לזמר של מייקל פרנטי להצטרף אליו באותו הרגע ממש. בנוסף, הציב קוק את האתגר גם למנכ"ל וולט דיסני בוב לגר, ולזמר ההיפ-הופ ד"ר דרה, שלפי שעה עדיין לא השיבו לו.

לפני שנעתר הזמר האמריקני פרנטי להצעתו של קוק, הציב את האתגר בפני השחקן וודי הארלסון, סולן להקת U2 בונו, ומגישת הטלוויזיה אופרה ווינפרי. מבין השלושה הייתה זו דווקא ווינפרי שאזרה די אומץ ולא מעט רוח ספורטיבית כדי להשיב בחיוב, אך לא לפני שדרשה מחברה הבמאי, סטיבן שפילברג, ומהשחקנית הלן מירן לקבל עליהם את האתגר.