שלושה חודשים וחצי אחרי ששוחרר מהכלא, ובאישור מיוחד של המשטרה הרומנית - ד"ר יאיר מירון חוזר לטיפולי הבוטוקס והסיליקון, במרפאה שהפכה לאחת המפורסמות באירופה בחודשים האחרונים: מרפאת "סביק" בבוקרשט.

"את האמת אני לא כל כך יודע מה רוצים ממני, אני לא הייתי כל כך מעורב בעניין הזה של ההפריות, אני מתעסק בפלסטיקה, אבל לקחו אותי על הדרך כי כנראה אני מופיע בניירות", אומר יאיר מירון ומוסיף באופטימיות: "אני מקווה שהכול יהיה בסדר בסופו של דבר, שהאמת תצא לאור ושיהיה בסדר".

אבל בינתיים לא הכול בסדר, או ליתר דיוק - הרוב די לא בסדר: ד"ר יאיר מירון אמנם חזר לטפל בלקוחות שלו, אבל לאביו הגניקולוג ד"ר הארי מירון אסור לבצע טיפולי הפריות, ולשניהם אסור לעזוב את בוקרשט.

ד"ר הארי מירון, הגיבור הראשי של הפרשה, העדיף לשמור על שתיקה, מה שרק העצים את התעלומה. עכשיו, אחרי סירובים רבים מחשש לסבך את העניינים עוד יותר ממה שהם כבר מסובכים, הוא מאפשר לראשונה להכניס מצלמת טלוויזיה למקום ומספר על הרגעים בו פרצו השוטרים לקליניקה: "אני לא רוצה לדבר על זה, ולא רוצה לזכור את הרגעים האלה".

הארי מירון: מודה שהרומניות מרווחיות מכך

המרפאה להפריית הביציות שנסגרה ברומניה (צילום: רויטרס)
מרפאת הביציות המפורסמת בבוקרשט | צילום: רויטרס

החשד המרכזי והחמור ביותר שעלה אז היה קניית ביציות מנשים רומניות עניות תמורת סכומי כסף גדולים, והעבירה הייתה סחר באיברים. הארי מירון טוען שהסכום ששולם לנשים, כאלף וחמש מאות שקלים עבור סדרה של בין עשרה ל-20 ביקורים במרפאה, הוא סביר לכיסוי ההוצאות שלהן, "לא משהו שמתעשרים ממנו". במשטרה הרומנית חושבים אחרת וטוענים: מדובר בעסקה בלתי חוקית אבל מאוד משתלמת, גם למרפאה וגם לנשים התורמות.

ד"ר הארי מירון מודה שהיה ברור לו שגם תורמות הביציות הרומניות מרוויחות "כמה גרושים" מכל הסיפור אחרי קיזוז ההוצאות שלהן: "בהתחלה דובר על סטודנטיות, שהן בהצהרות שלהן אומרות 'לא היה לי כסף, אני באתי לקבל כסף שיהיה לי לשלם את השכר דירה או את הפקולטה, או לשלם בגדים, או לשלם אני לא יודע מה', אחר כך באו הנשים עם ההשכלה הפחות גבוהה, והן עשו מזה מקצוע".

התעסקות עם למבורגיני ודוגמניות: לא בהכרח עבירה

ד"ר יאיר מירון (צילום: חדשות 2)
ד"ר יאיר מירון בימים יותר טובים | צילום: חדשות 2

לא מעט גבות הורמו כשהתברר שד"ר יאיר מירון, בגילו הצעיר, הוא מומחה בכירורגיה פלסטית שמבצע ניתוחים להגדלת חזה. ד"ר מירון הצעיר משך תשומת לב גם בזכות מכונית הלמבורגיני שלו, שהוחרמה מיד לאחר הפשיטה על המרפאה.

יחד עם הפרסומים על הלמבורגיני, התקשורת עסקה לא מעט בנשים שמקיפות את הרופא הצעיר - דוגמניות ונערות זוהר, חלקן אף מככבות בפרסומות של המרפאה לצדם של יאיר וד"ר דב קליין. מטבע הדברים מומחים ומתמחים בכירורגיה פלסטית מכירים לא מעט דוגמניות ונערות זוהר, ובכל מקרה לא מדובר בעבירה.

האישום המרכזי, נזכיר, הוא סחר באיברים, ומי שיכריע זה הפרקליטות ברומניה ובית המשפט שם. למרות כל סימני השאלה בפרשה, כנראה שבקרוב יוגשו כתבי אישום בסיפור הזה בגין סחר באיברים וביצוע טיפולי הפרייה בניגוד לחוק. קשה עדיין לנבא מה יהיו התוצאות של הסיפור הזה, אבל דבר אחד בטוח - ישראלים כבר לא יעשו יותר טיפולי הפריה ברומניה.