מבוכה בכנס בהשתתפות שמעון פרס באוניברסיטת אוקספורד: הנאום הופרע פעם אחר פעם על ידי סטודנטים שקראו לעברו קריאות ביניים. אחד הסטודנטים אמר ש"עליו להתבייש" וכי "הוא חלק משלטון האפרטהייד". הסטודנטים דיברו בשם האסירים והפליטים, ואחד מהם צעק על פרס שעליו להתבייש וכשניסה להתקרב לנשיא, הוא הוצא מהאולם.

מוקדם יותר רמז הנשיא על ויתורים אפשריים ביחסי ישראל עם סוריה. בנאום שנא בפני אנשי עסקים בלונדון רמז פרס כי אם סוריה תשנה את דרכה, היא תקבל בתמורה את רמת הגולן. בהמשך הביקור צפוי יקבל פרס לקבל תואר אבירות ממלכת אנגליה ולהיפגש עם הנסיך צ'ארלס וראש הממשלה.

פרס הגיע לפני יומיים לביקור נשיאותי בבריטניה במסגרת הזמנת ממשלת בריטניה, לציון 60 שנים ליחסי שתי המדינות. במהלך הביקור קיים פרס סבב פגישות מדיניות עם בכירי הממלכה הבריטית בהם מלכת בריטניה, הנסיך צ'ארלס, שחגג לפני מספר ימים יום הולדת 60 וראש ממשלת בריטניה.

שיאו של הביקור יהיה ביום חמישי, אז ייפגש נשיא המדינה עם מלכת אנגליה, אליזבת' השנייה בארמון באקינגהם, שם הוא יתקבל על ידי משמר המלכה בטקס קבלת פנים רשמי ויקבל תואר כבוד ממלכת בריטניה. בערב, ישתתף נשיא המדינה בארוחת ערב ממלכתית שיערכו עבורו ועבור המשלחת הישראלית ראש ממשלת אנגליה גורדון בראון ורעייתו שרה במעונם הרשמי.