ברחבי אירופה החורף מתחיל לנגוס בשעות האור והקור רק הולך וגובר, אבל תושבי ברלין יכולים למצוא מפלט מהאפרוריות של חודש נובמבר, במרחק של שעה נסיעה בלבד. חופים חוליים, מפלים, בריכות, דקלים וטמפרטורות של 26 עד 32 מעלות - את כל זה לא ניתן למצוא רק באזורים הטרופיים, אלא גם בשמורת יער הגשם הגדולה ביותר בגרמניה, המשתרעת על 660 מטרים רבועים בתוך חלל סגור כחממה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעבר המתקן הזה שימש כמגרש חניה ומרכז טיפולים לבלוני צפלין - תעשייה שלא ממש המריאה. כיום, הוא פועל לאורך כל השנה ומשרת מיליון נופשים בממוצע. "גובה החממה מגיע ל-107 מטרים, מה שהופך אותו לאולם הגדול בעולם. "אורכו 300 מטרים ורוחבו 200, אפשר להכניס לכאן שמונה מגרשי כדורגל", אומרת ג'ני שולץ מהנהלת ה"אי הטרופי".

החלק הדרומי של החממה הזו ניתן לפתיחה במקרה שהשמש זורחת. מתרחצי ה"לגונה של הים הדרומי" יכולים להשתזף בעוד מתרחצי "הלגונה של באלי" נהנים ממפלים וממגלשות. האורחים יכולים לאכול באתר, לישון במלון שבשמורה, או אפילו באוהל על אחד החופים.

חופשה חלומית בחממת הענק (צילום: AP)
חופשה חלומית בחממת הענק | צילום: AP

לדברי המארגנים, "האי הטרופי" פורח במיוחד במועדים שבהם מציינים חגים: "בתחילת השנה, המסיבה שנערכת כאן היא אחת הנוצצות באירופה".

ג'נין בלום, אם לשניים מברלין, מגיעה ליער הגשם כמעט בכל שבוע: "זה ממש לא רחוק מברלין, קופצים לרכב ושעה אחר כך אתה כאן. זה ממש כמו גן עדן, אפשר לשחות כאן, אפשר למצוא כאן אוכל טעים, אפשר לשכב כל היום ולא לעשות כלום - בלי לדאוג בגלל מזג האוויר".