לאחר שנים שבהן ייחל למצוא בת זוג שתחלוק עימו את ימיו, התחתן אמש סולטן קוסן, האיש הגבוה בעולם עם בחירת לבו. "קרה לי נס", אמר הענק המאוהב, המתנשא לגובה של 2.51 מטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קוסן בן ה-30, הוא אזרח טורקי שהתפרסם לפני כעשור בזכות גובהו יוצא הדופן. הוא גדל בעיירה כפרית נידחת, אך עבר לפני מספר שנים להתגורר בעיר הגדולה בדירה קטנה שהותאמה למידותיו. בכל הזמן הזה נהג לספר בראיונות בכלי התקשורת על בדידותו ורצונו למצוא אהבה. "זה היה ביש מזל בשבילי שלא יכולתי למצוא בחורה מתאימה", אמר החתן, "אבל עכשיו תהיה לי משפחה משלי".

לפני מספר חודשים פגש קוסן את מרב דיבו, צעירה סורית בת 20, והשניים התאהבו. דיבו, שגובהה כ-172 סנטימטרים, לא נתנה למחסום הגובה, העומד על 79 סנטימטרים, להפריד בין השניים, בניגוד לצעירות אחרות שדחו בעבר את קוסן בשל מידותיו יוצאות הדופן. "מצאתי את אהבת חיי", אמרה לצלמים הרבים שצבאו על אולם החתונות ההומה.

האיש הגבוה בעולם, קוסן (צילום: AP)
האיש הגבוה בעולם, קוסן | צילום: AP

במשך ימים ארוכים עמלו חייטים על חליפתו המיוחדת של החתן, שלצורך הכנתה נזקקו לשישה מטרים של בד. מאות בני אדם, בהם בני משפחה, חברים ושורה לא מבוטלת של ידועני טורקיה הגיעו לכבד את הזוג ביום המאושר בחייהם. על פי הדיווחים המגיעים מטורקיה, מספר נותני חסות עזרו לממן את החתונה של קוסן, המוגדר כבר שנים כאחד האנשים האהובים והמפורסמים במדינה.

הענק הטורקי, שמתמודד בשנים האחרונות עם שורה של בעיות בריאותיות בשל גובהו יוצא הדופן ונעזר במקל הליכה, לא נתן למגבלותיו לקלקל את הרגע המאושר בחייו. הוא השתתף בחגיגות שנמשכו כל הלילה, רקד עם אורחיו ועם אשתו הטרייה.