רבי ברוך חלומיש (צילום: Times Online)
סוחר סמים? הרב חלמיש | צילום: Times Online

פרשייה פלילית סבוכה עומדת על סדר היום הציבורי בבריטניה, ושוב - במרכזה עומד יהודי. הרב היהודי ברוך חלמיש, רב אורתודוקסי בן 54 המתגורר באיזור היהודי-חרדי בפרבר סלפורד שבמנצ'סטר, נאשם יחד עם שותף ערבי, נאסר עבאס, בניהול רשת סמים וסיפק קוקאין לנערות ליווי, בין השאר במהלך מסיבות - כך מדווחים אתרי החדשות בבריטניה. מדובר בפרשה שמסעירה את הממלכה, היא מסוקרת בהרחבה בכלי התקשורת במדינה.

אתמול החל משפטו של הרב חלמיש, שמואשם כי שכר דירה בה יוכל להירגע ולבלות וחילק סמים לבאי המסיבות שערך. הוא נעצר בתחילת השנה בפשיטה של המשטרה כשברשותו 101 גרם קוקאין, כרטיסי אשראי, ומעל ל-17 אלף לירות שטרלינג. חלמיש הודה בשני אישומים של החזקת סמים, אך סירב להודות בהחזקה שלא לשימוש עצמי. בדיון בבית המשפט נכח אתמול גם מתורגמן שתירגם חלק מהדיון לעברית.

על פי הדיווחים, בדירה שעליה פשטו החוקרים נמצאו חלמיש ועבאס. הבלשים של משטרת מנצ'סטר תפסו קוקאין כמעט טהור, כך לטענת התביעה, שאוחסן בבקבוקים ושקים, חומרים לדילול, משקל דיגיטלי, כסף, ושטרות מגולגלים להסנפה.

רשת הסמים נוהלה מדירה שכורה קטנה

חלמיש ועבאס נעצרו ושוחררו בערבות. לאחרונה הוגש נגדם כתב אישום ואתמול החל משפטם. כתב האישום מייחס לשניים עבירות של אחזקת קוקאין לשם סחר, ואחזקת קוקאין לשימוש עצמי. עבאס לא הגיע אתמול לדיון בבית המשפט, והמשטרה הכריזה עליו כעל עבריין נמלט.

התובע במשפט, מייקל גולדווטר סיפר כי חלמיש ועבאס ניהלו מדירתם הקטנה רשת סמים. חלמיש סיפק את הבסיס הכלכלי ועבאס "תרם" את הידע שלו בסמים. בחקירתו טען עבאס כי הסמים חולקו בחינם לכל מי שהוזמן למסיבות בדירתם של השניים.