אפשר לשנוא, אפשר לתעב, אבל פשוט אסור להתעלם מזה. הם קוראים לעצמם "הכנסייה הבפטיסטית של ווסטבורו", והם מפיצים שנאה בכל מקום אליו לשונם הארסית מגיעה.

לפני שבוע הם הוציאו עוד קליפ שנאה - הפעם הוא מכוון נגד היהודים. בקליפ מזעזע בשם "הבה נגילה עושה אותנו כל כך שמחים", הם מציגים את היהודים כרודפי בצע, מפלצות, ורוצחים משוקצים. עלילות הדם חוזרות על עצמם במשנה תוקף.

בקליפ החדש נראים שני אנשים מחופשים לחרדים כשהם רבים על מטבע - כל זאת, כשברקע הכותל המערבי. "ישראל סופכם המר מגיע, וזה עושה אותנו שמחים", שרים השניים לצלילי "הבה נגילה" ומוסיפים: "האדמה תקיא אתכם ואנו צועקים מאושר".

הכנסייה הכי שנואה בארצות הברית

כת אנטי ישראלית (צילום: YOUTUBE)
כך מוצגים היהודים בסרטון | צילום: YOUTUBE

קשה שלא לחשוב על התעמולה הנאצית כשהתמונות רצות ברקע - האיורים, השנאה, הצגת היהודי הסטריאוטופי כשטן, משחית, רוצח - הכל מרוכז בקליפ הזה, אחד מבין סרטונים רבים.

אם זה מנחם מישהו,  הכנסייה הזו לא רק שונאת אותנו. שם הדומיין שלהם באינטרנט הוא "אלוהים שונא הומואים" - והקהילה ההומוסקסואלית מוצגת בו בצורה מזעזעת ביותר. בין היתר טוענים המאמינים כי "איידס היא התרופה להומואים" ומסרים מתועבים אחרים.

אפשר גם להתנחם בכך שהכנסייה - שנוסדה בשנת 1955 - היא השנואה ביותר בארצות הברית כולה. אחת הסיבות לכך היא מנהגם של המאמינים לרקוד ולשמוח בזמן הלוויותיהם של חיילים שנהרגו בעיראק ובאפגניסטן.

ובכל זאת, מצער כל פעם מחדש לשמוע ולגלות כיצד האנטישמיות חיה ובועטת בכל מקום בעולם - אפילו בקרב האמריקנים הנתפסים כידידי אמת של מדינת ישראל.